Hotel Repubblica

Rome, Italy
VIA NAZIONALE 251, 00184 ROME, ITALY
Termini Station Area поглед на мапата
Tripadvisor Score: 2.0
The hotel is conveniently located hotel in the centre of Rome, with easy access to all that the lively city has to offer. The city's main attractions such as Chiesa di San Paolo entro le Mura, Repubblica - Teatro dell'Opera Metro Station, Teatro dell'Opera, are within close reach. Situated on Via Nazionale - one of the city's exclusive shopping areas and principal streets, the hotel is just 300 metres from Termini Station and short walking distance from all of Rome's most popular attractions. The hotel also offers many facilities to enrich your stay in Rome.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!