Hotel Roma Nardizzi Americana

Hotel Roma Nardizzi Americana

Rome, Italy
38 VIA FIRENZE, ROMA, IT
Termini - Repubblica поглед на мапата
Tripadvisor Score: 4.0
The hotel, nestled in the very centre of downtown Rome, is perfectly situated in between the Trevi Fountain, the Quirinale and Termini Station. Guests will be able to reach on foot most of the touristic sites of historic and cultural interest of the city. Rome's Fiumicino Airport is around 30 km from the hotel. The hotel provides the finest roman hospitality to make the best out of your holidays.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!