Hotel Villa del Parco

Rome, Italy
110 VIA NOMENTANA, 00161 ROME, ITALY
Tripadvisor Score: 4.0
The hotel is a delightful villa in late 800 Liberty style, surrounded by the greenery of a quiet residential area near the city center. Transformed from a private residence into a hotel in the 50´s. The excellent service creates a pleasant and inviting atmosphere. The ease of parking and the connections to every part of Rome compliment what the hotel offer.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!