Imperiale

Rome, Italy
VIA VENETO 24, ROME, ITALY
Tripadvisor Score: 4.0
This hotel is a jewel of 19th century architecture, a stately building with modern fully equipped interiors, set off in an elegant way to satisfy the needs of the most demanding travellers. Famous sightseeing attractions, such as the Piazza di Spagna, Piazza Barberini, and Fontana di Trevi, are only steps away from the hotel. Convenient public transport links are a short walk from this hotel. Facilities include an inviting lobby with a lift. Dining options include 2 gourmet restaurants with excellent cuisine and service. Business guests are offered 2 modern seminar rooms and the spa.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!