King

Rome, Italy
Via Sistina, 131
од
EUR5656EUR
2 возрасни
This attractive and charming hotel is situated in the historic city centre. Piazza di Spagna, Fontana di Trevi and the Pantheon are all only a few minutes' walk away. This is an ideal base for exploring Rome and all its sights, such as the Via Veneto, Via Frattini, and Via Condotti which are all close by, as well as exclusive shops and department stores such as Valentino, Fendi, Prada, Armani, Gucci, Versace, and Dolce & Gabbana. Barberini metro station is 100 m from the hotel, providing easy access to the whole city.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!