Kolbe Hotel Rome

Rome, Italy
Via Di San Teodoro, 48, Roma, Italy
This 4 star hotel is surrounded by the magnificence of ancient Rome, only a few steps from the Circus Maximus and the Imperial Roman Forum, the building is located in an evocative and prestigious area right in the heart of the city. In the Kolbe Hotel Rome, the Ancient and Modern blend to create a new form of hospitality. The building's fascinating history paired with Rome's timeless beauty creates a breath taking atmosphere and an unforgettable experience.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!