La Vite Vaticana

Rome, Italy
5 VIALE DEI BASTIONI DI MICHELANGELO, ROME, ITALY, 00192
With a stay at La Vite Vaticana, you'll be centrally located in Rome, just a 5-minute walk from Vatican Museums and 11 minutes by foot from St. Peter's Square. This guesthouse is 0.6 mi (1 km) from St. Peter's Basilica and 0.6 mi (1 km) from Castel Sant'Angelo.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!