BISER

BISER

Локација: На 5,5км од градот Струга, 16км од аеродромот во Охрид. Сместување: Вкупниот број на соби е 79 и 5 апартмани. Сите се опремени со клима уред, тоалет со туш кабина, ТВ, телефон, мини бар. Типови на соби: стандардни соби, макс.2+1 лице и апартмани со една спална соба и една дневна соба, макс.2+2 лица. Услуга: BB – ноќевање со појадок; НB - полупансион (појдок и вечера) Содржини: Ресторан со летна тераса, конгресна сала за семинари и три помали сали за бизнис состаноци. Салите се звучно опремени (со жични и безжични микрофони) , тв и видео, двд и цд плеери, лцд проектор, флип-чарт, опрема за симултани преводи, компјутерска опрема, печатар и фотокопир. Дискотека, летен бар и пицерија. Сервис за перење, паркинг, сефови. Плажа: На сама плажаHotel Website: http://www.hotelbiser.com.mk/
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4400EUR
за 2 возрасни
видете детали
BOGRAD HOTEL

BOGRAD HOTEL

Хотел Боград – Apartments & Lоunge Station, лоциран во срцето на градот, во надалеку познатата Струшка чаршија и на само 100 метра од Охридското Езеро и реката Црн Дрим. Одлична почетна точка за прошетка и истражување на градот преполн со историја и препознатлива архитектура. Сместување: капацитет од 23 модерни и луксузни соби, одберете една од четирите типови на соби, Стандард соба (2 лица,21м2), Супериор соба (до 3 лица,23м2), Делукс соба (до 4 лица,31м2) и Апартман (до 5 лица,352м2). Содржини: ресторан и бар Lounge Station. Hotel Website: hotel.bograd.mk
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR4917EUR
за 2 возрасни
видете детали
MIRAGE HOTEL & SPA

MIRAGE HOTEL & SPA

Локација: 1,5км од центарот на Струга, 8км од аеродромот во Охрид. Услуга: ВВ (ноќевање со појадок) Содржини: А ла карт ресторан, бар, внатрешен базен, џакузи, турска бања, сауна, 2 конгресни сали, сала за состаноци, бизнис лоби и приватна плажа. Сервис за перење, сеф, менувачница, паркинг. Плажа: на сама плажа
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5067EUR
за 2 возрасни
видете детали
HOTEL MAKPETROL

HOTEL MAKPETROL

Локација: На 4км од градот Струга, 17км од аеродромот во Охрид. Услуга: HB - полупансион (појадок и вечера) Содржини: Хотелот работи врз принцип на полупансион (шведска маса). Сопствен паркинг, сопствена песочна плажа. Плажа: На сама плажа пред хотелот.
СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR5214EUR
за 2 возрасни
видете детали