Diamonds Guest House

York, United Kingdom
114 Bishopthorpe Rd, York YO23 1JX, UK
York, United Kingdom поглед на мапата
Tripadvisor Score: 3.5
Property Location

With a stay at Diamonds Guest House in York, you'll be within a 15-minute walk of York Racecourse and Jorvik Viking Centre. This guesthouse is 0.7 mi (1.1 km) from York Castle Museum and 0.7 mi (1.2 km) from York Dungeon.
Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer.

Rowntree Park - 0.6 km / 0.3 mi
Clifford's Tower - 1 km / 0.6 mi
St. Mary's Church - 1 km / 0.6 mi
York Racecourse - 1.1 km / 0.7 mi
York Castle Museum - 1.1 km / 0.7 mi
Bar Convent Museum - 1.1 km / 0.7 mi
Kohima Museum - 1.1 km / 0.7 mi
All Saints Church - 1.2 km / 0.7 mi
Fairfax House - 1.2 km / 0.7 mi
Friargate Theatre - 1.2 km / 0.7 mi
York Dungeon - 1.2 km / 0.7 mi
Micklegate Bar - 1.2 km / 0.7 mi
York Grand Opera House - 1.2 km / 0.8 mi
Jorvik Viking Centre - 1.2 km / 0.8 mi
York Barbican - 1.3 km / 0.8 mi

The preferred airport for Diamonds Guest House is Leeds (LBA-Leeds Bradford) - 52.7 km / 32.7 mi


Rooms

Make yourself at home in one of the 8 guestrooms.

Business, Other Amenities

Featured amenities include complimentary wired Internet access and multilingual staff.

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!