Детали за зделка
Резервација
Потврда

Рута 2 ,,Feel the mountain”

EUR 70 00 EUR
за 1 лице на возило
Доколку поседувате авантуристички дух а во исто време сте жедни за повеќе ,,off road” километри исполнети со адреналин и уживање, оваа рута како надополнување на Рута 1 е наменета токму за вас. Најпрво започнуваме со интензивно искачување кон планината Бистра до месноста викана ,,Речиште” на надморска висина од 1464м, се релаксираме во прекрасни пејзажи и чист планински воздух

Рута 2 ,,Feel the mountain”

(Добреноец –Речиште(Бистра) - Кнежино – Крушино – Добреноец)
 
Доколку поседувате авантуристички дух а во исто време сте жедни за повеќе ,,off road” километри исполнети со адреналин и уживање, оваа рута како надополнување на Рута 1 е наменета токму за вас. Најпрво започнуваме со интензивно искачување кон планината Бистра до месноста викана ,,Речиште” на надморска висина од 1464м, се релаксираме во прекрасни пејзажи и чист планински воздух. Потоа се спуштаме кон селото Кнежино и нашето возење продолжува до Кнежинскиот манастир и спортско рекреативниот центар Крушино каде преку прекрасните патеки низ борова шума се спуштаме до нашата крајна дестинација.
 
Должина на рута: 35 км
Времетраење на рута: 2:30 до 3:00 часа (со вклучена пауза)
Надморска висина: почетна 657м - највисока 1464м
Терен: асфалт 3,5км - земја 31,5 км
 
Општи возачки способности:yesyesyesyesyes
Тежина на рута: yesyesyes
 
Турата вклучува: 
 • придружба на обучен водич  
 • безалкохолни пијалоци 
 • кациги како задолжителна заштитна опрема
 • кратка обука за управување со возилото 

Цена на комплетната тура:

70 евра (4340 мкд) за 1 лице на возило
85 евра (5270 мкд) за 2 лица на возило

прикажи повеќе

 • придружба на обучен водич  
 • безалкохолни пијалоци 
 • кациги како задолжителна заштитна опрема
 • кратка обука за управување со возилото 

прикажи повеќе

Услуги

 • Индивидуални
 • Водич
 • Активности

Tema

 • atv

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!