Детали за зделка
Резервација
Потврда

БЕЛГРАД - 8.Март

EUR 129 00 EUR

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 3 дена / 2 ноќевања

10.03.2023 (петок)     СКОПЈЕ - БЕЛГРАД

Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во  02:30 часот. Поаѓање за Белград во 03:00 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи за одмор. Пристигнување во утринските часови во Белград.  Организиран разглед на градот Славија, Теразије, Булеварот на Крал Александар, Парламентот, црквата Св.Марко, Плоштадот на Републиката, Кнез Михајлова улица, Калемегдан, Народниот Театар, Народниот Музеј, мостовите на Сава, Дедиње. Сместување во хотел. Ноќевање.

11.03.2023 (сабота)     БЕЛГРАД 
Појадок. Препорачуваме Факултативно крстарење со брод. Пловидбата започнува од пред Хотел Југославија до устието на Сава и Дунав. Слободно време за индивидуални активности. Можност за посета на најатрактивната зоолошка градина на балканските простори. Во вечерните часови препорачуваме посета на ноќен клуб на сплав, со атрактивни спектакли и музичка програма. Ноќевање.

12.03.2023 (недела) БЕЛГРАД - СКОПЈЕ
Појадок. Слободно време за шопинг во трговскиот центар Ушче или факултативна посета на Меморијалниот Центар и Куќата на цвеќето во која се наоѓа гробот на Јосип Броз Тито... Поаѓање за  Скопје во попладневните часови. Пристигнување доцна навечер.

Цена на аранжманот: 129 € (7.998,00 мкд)

Во цената на аранжманот е вклучено:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во хотел *** на база 2 ноќевања со појадок
- Организиран разглед на Белград со локален водич
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Факултативна посета на меморијалниот центар и "Куќата на цвеќето" - 10 €
- Факултативно крстарење по Сава и Дунав - 15 €
- Патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНИ:

- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош или лична карта.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

прикажи повеќе

- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во хотел *** на база 2 ноќевања со појадок
- Организиран разглед на Белград со локален водич
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

прикажи повеќе

- Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Факултативна посета на меморијалниот центар и "Куќата на цвеќето" - 10 €
- Факултативно крстарење по Сава и Дунав - 15 €
- Патничко здравствено осигурување.

прикажи повеќе

- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош или лична карта.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

прикажи повеќе

Услуги

  • Тура
  • Автобус
  • Сместување
  • Појадок
  • Водич
  • Придружник на групата

Tema

  • tour-packages

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!