Детали за зделка
Резервација
Потврда
EUR 139 00 EUR
по лице

Термини: 20.октомври, 07. и 29.декември, 18.јануари, 07.март, 23.мај
ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

01.ден СКОПЈЕ - БУДВА
Состанок на паркингот пред СЦ “Борис Трајковски” во 23:00ч. Поаѓање на автобусот за Будва во 23:30 часот. Се патува преку Косово и Албанија. Ноќно возење со попатни паузи за одмор.

02.ден БУДВА
Пристигнување во Будва во претпладневните часови. Разглед на градот: прошетка на стариот дел на градот во кои се наоѓаат најважните културно-историски споменици, цитадела, градските ѕидини, Музејот, Галеријата, спомен куќа на Стјепан Митров Љубиша, цркавата Св.Јован Крстител, цркавата Св.Иван, цркавата Св. Сава, марината, полуосторвот Св. Стефан. Сместување во хотел и слободно време за одмор или индивидуални прошетки. Вечера. Ноќевање.

03.ден БУДВА - ДУБРОВНИК
Појадок. Слободен ден или можност за факултативен излет до Дубровник. Прошетка низ стариот дел на градот Дубровник: Плаца, Онофриевата чешма, Орландовиот столб, Градскиот звонарник, црквата Св.Влах, Дубровачката катедрала... Враќање во Будва во попладневните часови. Вечера. Ноќевање.

04.ден БУДВА - ТИВАТ - КОТОР - СКОПЈЕ
Појадок. Слободно време или можност за факултативен излет до Тиват и Котор. Прошетка и раглед на градот: католичката црква Св.Антун Падовански (заштитник на градот), црквата Св.Сава, плоштадот Култура, Летниковецот Буча, луксузниот комплекс "Порто Монтенегро", Ботаничката градина и посета на прекрасниот стар град Котор: катедралата св.Трифун, Столбот на срамот, цркавата Св.Лука, Поморскиот музеј, црквата Св.Никола. Попладне, заминување за Македонија преку Албанија и Косово. Пристигнување во Скопје, во доцните вечерни часови.

Цена на аранжманот: 139 € (или можност за наплата со картичка на 6 рати х 1.490,00 мкд)

Во цената на аранжманот е вклучено:
- Превоз со автобус на наведената релација
- Сместување во хотел *** на база 2 ноќевања со појадок
- Панорамски разглед на градот
- Организирани разглед и посети според програмата
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Влезници за музеите и културно-историските споменици
- Факултативна разглед на Дубровник 20 €
- Факултативен разглед на Тиват и Котор 15 €
- Патничко здравствено осигурување

НАПОМЕНИ:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош или лична карта.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 30 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја
промени цената на факултативите или истата да ја откаже.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

прикажи повеќе

- Превоз со автобус на наведената релација
- Сместување во хотел *** на база 2 ноќевања со појадок
- Панорамски разглед на градот
- Организирани разглед и посети според програмата
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

прикажи повеќе

- Влезници за музеите и културно-историските споменици
- Факултативна разглед на Дубровник 20 €
- Факултативен разглед на Тиват и Котор 15 €
- Патничко здравствено осигурување

прикажи повеќе

- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош или лична карта.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 30 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

прикажи повеќе

Услуги

  • Автобус
  • Сместување
  • Појадок
  • Водич
  • Придружник на групата

Tema

  • tour-packages

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!