Детали за зделка
Резервација
Потврда

1.ден         СКОПЈЕ - БУКУРЕШТ
Состанок на групата во 18:30 часот на паркингот спроти хотелот ''Holiday Inn''. Поаѓање за Романија во 19:00 часот. Ноќно возење преку Бугарија со попатни паузи за одмор.  

2.ден   БУКУРЕШТ
Пристигнување во Букурешт во претпладневните часови. Панорамски разглед на градот со локален водич. Главниот град на Романија е познат уште и како „Мал Париз на Истокот“ заради своите монументи: Плоштадот на револуцијата, Операта, Војничката Академија, Триумфалната Капија, Палатата на Парламентот – најголемата административна зграда во Европа,  Патријаршијата, Селото Музеј ... Сместување во хотел. Вечерта  слобоно време за индивидуални активности и шопинг или, факултативна - вечера во традиционален ресторан. Ноќевање.

3.ден                 БУКУРЕШТ –  СИНАЈА – БРАН – БРАШОВ
Појадок. Посета на дворецот Пелеш во Синаја, еден од најубавите дворци во Европа, некогашна летна резиденција на романските кралеви. Продолжуваме кон Замокот Бран, познат уште како Замокот на Дракула. Изграден уште во XIV век, тука во 1462г. бил затворен Дракула. Патувањето продолжува кон градот Брашов, лоциран во централниот дел на земјата, во регионот Трансилванија. Градот е вистински музеј на отворено. Разглед на стариот градски центар каде се наоѓа и познатата Црна Црква од XIVвек, најголемата готска црква во југоисточна Европа. Враќање во хотел.  Ноќевање.

4.ден    БУКУРЕШТ– СНАГОВ – СКОПЈЕ
Појадок. Слободно време за индивидулани активност .Напуштање на хотелот. Заминување во посета на езерото Снагов и истоимениот остров, на кој се наоѓа манастирот со гробот на Дракула. Се верува дека местото е полно со тајни и мистерии. Слободно време до заминување за Скопје, во попладневните часови.  Ноќно возење преку Бугарија, со попатни паузи за одмор. Пристигнување во Скопје следниот ден во утринските часови.

прикажи повеќе

- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Oрганизирани разгледи според програмата
- Сместување во хотел 3*** на база на 2 ноќевања со појадок
- Организација и придружник на патувањето

прикажи повеќе

- Вечера во национален ресторан (30 €)
- Факултативен излет до Синаја, Бран и Брашов (25€)
- Влезници за музеите и културно-историските споменици
- Туристичко патничко осигурување

прикажи повеќе

- Цената е дадена по лице за пакет аранжман во двокреветна соба
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници
- За реализација на дополнителни факултативни програми, потребен е минимум од 25 патници
- За овој аранжман важат општите услови за патување на СКТМ и  САВАНА

прикажи повеќе

Услуги

  • Тура
  • Автобус
  • Појадок
  • Придружник на групата

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!