Детали за зделка
Резервација
Потврда

Рута 1 ,,Exploring Kichevo”

EUR 40 00 EUR
за 1 лице на возило
Оваа тура е наменета за сите авантуристи кои сакаат да искусат вистинско адреналинско ,,off road” задоволство и од друг агол да ги истражат најпознатите излетнички места во Кичево. Возејќи по живописни патеки се искачуваме на надморска висина од над 1000м до селото Кнежино и Кнежинскиот манастир, потоа нашата авантура продолжува кон нашата следна дестинација спортско рекреативниот центар Крушино и повторно не очекува извонредна патека

Рута 1 ,,Exploring Kichevo”

(Добреноец – Кнежино – Крушино – Добреноец)
Оваа тура е наменета за сите авантуристи кои сакаат да искусат вистинско адреналинско ,,off road” задоволство и од друг агол да ги истражат најпознатите излетнички места во Кичево. Возејќи по живописни патеки се искачуваме на надморска висина од над 1000м до селото Кнежино и Кнежинскиот манастир, потоа нашата авантура продолжува кон нашата следна дестинација спортско рекреативниот центар Крушино и повторно не очекува извонредна патека низ борова шума по која се спуштаме кон нашата почетна точка попатно уживајќи во прекрасниот поглед на планинскиот масив кој се протега пред нас и течението на реката Треска.
 
Должина на рута: 20 км
Времетраење на рута : 1:30 до 2:00 часа (со вклучена пауза)
Надморска висина : почетна 657м - највисока 1180м
Терен : асфалт 3,5км - земја 16,5 км
Општи возачки способности:yesyesyesyesyes
Тежина на рута: yesyes
 
Турата вклучува: 
 • придружба на обучен водич  
 • безалкохолни пијалоци 
 • кациги како задолжителна заштитна опрема
 • кратка обука за управување со возилото 

Цена на комплетната тура:

40 евра (2480мкд) за 1 лице на возило
50 евра (3100 мкд) за 2 лица на возило

прикажи повеќе

 • придружба на обучен водич  
 • безалкохолни пијалоци 
 • кациги како задолжителна заштитна опрема
 • кратка обука за управување со возилото 

прикажи повеќе

Услуги

 • Индивидуални
 • Водич
 • Активности

Tema

 • atv

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!