Детали за зделка
Резервација
Потврда

МИНИ ОДМОР НА ХАЛКИДИКИ

EUR 105 30 EUR
по лице
Со посета на СОЛУН И СВЕТА ГОРА
4 дена / 3 полупансиони
Термини на поаѓање: 30.04 | 03.05. | 06.05. | 09.05. | 12.05. | 15.05. & 18.05.2022

01.ден     СКОПЈЕ - СОЛУН - ТОРОНИ
Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 05:30 часот. Поаѓање за Грција во 06:00 ч. Влез во Грција кај граничниот премин Богородица - Евзони. Посета на Солун и панорамско разгледување на градот: Виа Игнациа, црквата Св.Димитрија со познатите мермерни капители и прекрасни мозаици од 7 век, Римскиот Форум, црквите Ротонда, Св.Софија, плоштадот Аристотелис, Белата кула, Археолошкиот и Византискиот музеј... Околу 13.00 часот, патувањето продолжува кон Халкидики. По пристигнувањето, сместување во хотел. Слободно време. Вечера. Ноќевање.
 
02.ден     ТОРОНИ
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и капење на прекрасната плажа во Торони. Мирното место нуди безброј можности за убав ручек во некоја од бројните таверни или кафулиња долж неговата песочна плажа. Вечера. Ноќевање.  
 
03.ден     ТОРОНИ - СВЕТА ГОРА
Појадок. Слободен ден за индивидуални активности во Торони, или целодневен факултативен излет до Уранополис со крстарење покрај монашката држава - Света Гора. Неповторлива можност за крстарење со брод и набљудување на дел од познатите светогорски манастири, распослани низ западната страна од Атос - третиот крак на Халкидики. Слободно време за ручек во Уранополис. Враќање во хотелот во доцните попладневни часови. Вечера. Ноќевање.
 
04.ден     ТОРОНИ - НЕОС МАРМАРАС - СКОПЈЕ      
Појадок. Заминување кон Неос Мармарас - најголемото место на Ситонија, амфитеатрално поставено над убавите заливи и плажи, со прекрасна панорама кон Егејското море. Слободно време за прошетки покрај шеталиштето и марината, или за уживање во некој од баровите на градската песочна плажа со кристално чисто море. Попладне, заминување за Скопје. Пристигнување во вечерните часови.
  
Цена на аранжманот: 6.500 мкд
* Дете 0-2 години = БЕСПЛАТНО
* Дете 2-12 години = 4000 мкд
 
Во цената на аранжманот е вклучено:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во хотел “Toroni Blue Sea (Old wing **)”, на база 3 полупансиони 
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето
 
Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Факултативен излет до Уранополис со крстарење покрај Света Гора (30 €)
- Патничко осигурување
  
НАПОМЕНИ: 
- Цената е дадена по лице за пакет аранжман во двокреветна соба
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 

- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош, со важност најмалку уште 3 месеци.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже. 
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

КОВИД МЕРКИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА ОД МАКЕДОНИЈА 
* Патникот треба да поседува еден од следните документи:
- Валиден сертификат за целосна вакцинација добиен од здравствените органи по последна примена вакцина, по која треба да бидат поминати минимум 14 дена, а максимум 270 дена.
- Доколку не е вакциниран патникот треба  да поседува негативен ПЦР или брз антигенски тест, не постар од 72 часа, односно 24 часа.
- За влез во Македонија невакцинираните патници ќе треба  да поседуваат негативен ПЦР или брз антигенски тест, не постар од 72 часа, односно 48 часа.
 

прикажи повеќе

- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во хотел “Toroni Blue Sea (Old wing **)”, на база 3 полупансиони 
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

прикажи повеќе

- Факултативен излет до Уранополис со крстарење покрај Света Гора (30 €)
- Патничко осигурување

прикажи повеќе

- Цената е дадена по лице за пакет аранжман во двокреветна соба
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 

- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош, со важност најмалку уште 3 месеци.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже. 
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

прикажи повеќе

Услуги

  • Тура
  • Автобус
  • Сместување
  • Полупансион
  • Придружник на групата

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!