Детали за зделка
Резервација
Потврда

НОВИ САД - Нова Година

EUR 155 00 EUR
по лице

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

30.декември (петок) СКОПЈЕ - НОВИ САД
Состанок на групата на паркингот спроти хотел “Holiday Inn” во 23:00 часот. Поаѓање на автобусот за Нови Сад во 23:30 часот. Влез во Србија преку граничниот премин Табановце. Ноќно возење со попатни паузи за одмор. 

31.декември (сабота) НОВИ САД
Пристигнување во Нови Сад во претпладневните часови. Разглед на градот: “Српско Народно Позориште“ со истоимениот плоштад, плоштадот “Слобода” на кој се наоѓа катедралната црква “Имена Маријаниног” - една од првите изградени во неоготски стил помеѓу 1893 и 1895 година, улицата “Змај Јовина” покрај која се наоѓаат мноштвото познати бутици и ресторани како и најзначајното архитектонско дело во Нови Сад - “Владичански двор” изграден од првиот Епископ Висарион Павловиќ. Во продолжение, Соборната црква Свети Великомаченик Геогрије, Музеите на Нови Сад и на Војводина, Дунавскиот парк, мостот на Дунав, како и посета на познатата Петроварадинска тврдина. Сместување во хотел во попладневните часови. Слободно време за индивидуални активности и прошетки. Вечерта можност за дочек на Новата 2023 година на плоштад.Ноќевање.

01.јануари (недела)  ФРУШКА ГОРА - СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ 
Појадок. Полудневна прошетка до блискиот национален парк Фрушка Гора, познат и како “Српската Света Гора” и до живописното гратче Сремски Карловци препознатливо по ислучителната архитектура и историскиот континуитет. Враќање во Нови Сад во попладневните часови. Слободно време за индивидуални активност или шопинг. Ноќевање.

02.јануари (понеделник)  НОВИ САД –СКОПЈЕ
Појадок. Слободно време за индивиуални активности....или факултативно заминување во посета на Салаш , кој ќе ве воодушеви со неговиот автентичен изглед. Организран ручек со богато мени од традиционална кујна и војводинска музика. Попладне заминување за Македонија .Слободно време за индивидуални активности и “шопинг”. Заминување кон Скопје во попладневните часови. Пристигнување во вечерните часови.

Стандард пакет - 139 € (8.620,00 ден) со вклучен разглед на градот
Супериор пакет - 155 € (9.610,00 ден) со вклучен разглед на градот, Фрушка гора и Сремски Карловци

Во цената на аранжманот е вклучено:
- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во хотел  Dash **** на база 2 ноќевања со појадок
- Организирани разглед на Нови Сад со локален водич
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено: 
- Организиран ручек во Салаш
- Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Организирани разглед и посета  на Фрушка Гора и Сремски Карловци со локален водич - 20 €
- Патничко здравствено осигурување
- Други неспоменати посети и услуги
- Туристичка такса 1,5 € по лице на ден (се наплатува во агенција)

Напомени: 
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валидна лична карта или биометриски пасош, со важност најмалку уште 3 месеци. 
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување 
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже. 
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА 
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

прикажи повеќе

- Превоз со туристички автобус на наведената релација
- Сместување во хотел  Dash **** на база 2 ноќевања со појадок
- Организирани разглед на Нови Сад со локален водич
- Организирани разглед и посета  на Фрушка Гора и Сремски Карловци со локален водич
- Организација на аранжманот и придружник на патувањето

прикажи повеќе

- Организиран ручек во Салаш
- Влезници за музеите и културно - историските споменици
- Патничко здравствено осигурување други неспоменати посети и услуги
- Туристичка такса 1,5 еур по лице на ден, се на платува во агенција

прикажи повеќе

- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валидна лична карта или биометриски пасош, со важност најмалку уште 3 месеци. 
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување 
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 35 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже. 
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА 
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

прикажи повеќе

Услуги

  • Тура
  • Автобус
  • Сместување
  • Појадок
  • Водич
  • Придружник на групата

Tema

  • tour-packages

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!