Детали за зделка
Резервација
Потврда
EUR 439 00 EUR

ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО: 4 дена / 3 ноќевања

28.април (петок)       СКОПЈЕ - ПРАГА 
Состанок на групата на аеродромот во 02:25 часот рано наутро. Полетување за Прага во 04:25 ч. Пристигнување во 10:35 часот. Панорамски пешачки разглед на градот со локален водич: Старо место: Карловиот мост, плоштадот на Малтешките витези, споменикот на Карло четврти, Кралскиот пат, Еврејскиот кварт, Париската улица, плоштадот Старо Место со Астрономскиот часовник - Орлој, Градската куќа, Тунската црква, споменикот на Јан Хус, куќата на Франц Кафка, Универзитетот на Карло четврти, Вацлавске намести, Националниот музеј, Горниот град: Дворецот Храдчани, Катедралата Св.Вито, Златната улицаТрансфер до хотелот. Ноќевање.

29прил (сабота)      ПРАГА - КАРЛОВИ ВАРИ
Појадок. Слободен ден за индивидуални прошетки или факултативен излет до Карлови Вари - најпознат бањски центар во Чешка, популарно одморалиште на европската аристократија и културната елита во 19-от век. Можност за посета на еден од 12-те извори... прошетка покрај неоренесансните колонади, паркови, кафеани и продавници. Увид во познатите се локалните производи од порцелан, стаклото Мозер како и ликерот Бехеровка. Попладнето, враќање во Прага. Ноќевање.

30.април (недела)    ПРАГА - КАРЛШТЕЈН
Појадок. Слободен ден за индивидуални прошетки или факултативен излет до дворецот Карлштејн - некогашната резиденција на кралот Карло четврти, изграден во 14 век. Враќање во Прага во попладневните часови. Слободно време можност за факултативно крстарење со брод по реката Влтава. Ноќевање.

01ај (понеделник)    ПРАГА - СКОПЈЕ
Појадок. Одјавување од собите. Слободно време за индивидуални активности. Трансфер до аеродромот во Прага во 13:30ч. Лет за Скопје во 16:25 ч. Пристигнување после полноќ во 00:15 часот.

Цена на аранжманот: 439 € (27.218,00 мкд)

Во цената на аранжманот е вклучено:
- Авионски превоз на релација: Скопје - Прага - Скопје (со 1 попатно преседнување)
* Рачна торба со димензии 10*30*40см
* Кабинска торба 55*40*23см до 8кг.
- Трансфери во Прага: аеродром - хотел - аеродром
- Сместување во хотел *** , на база 3 ноќевања со појадок
- Организиран пешачки панорамски разглед на Прага
- Организација и реализација, придружник на патувањето

Во цената на аранжманот не е вклучено:
- Карти за јавен превоз (метро, автобус...)
- Доплата за еднокреветна соба ( €)
- Факултативни излети и посети:
* Карлштејн, со вклучена влезница (55€)
* Карлови Вари (70€) 
* Крстарење по В’лтава (25-30€)
* Вечер во пивница или национален ресторан
- Влезници за музеите и културно - историските споменици 
- Доплата за за туристичка такса (2 €)од ден по лице
НАПОМЕНИ:
- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 20 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош со важност најмалку 3 месеци.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 15 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже.
- Можни се промени во редоследот на програмата во зависност на работното време на објектите за посета.
- Организаторот не одговара околу објектите 
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА 

прикажи повеќе

- Авионски превоз на релација: Скопје - Прага - Скопје (со 1 попатно преседнување)
* Рачна торба со димензии 10*30*40см
* Кабинска торба 55*40*23см до 8кг.
- Трансфери во Прага: аеродром - хотел - аеродром
- Сместување во хотел *** , на база 3 ноќевања со појадок
- Организиран пешачки панорамски разглед на Прага
- Организација и реализација, придружник на патувањето

прикажи повеќе

- Карти за јавен превоз (метро, автобус...)
- Доплата за еднокреветна соба (25 €)
- Факултативни излети и посети:
* Карлштејн, со вклучена влезница (55€)
* Карлови Вари (70€) 
* Крстарење по В’лтава (25-30€)
* Вечер во пивница или национален ресторан
- Влезници за музеите и културно - историските споменици 

прикажи повеќе

- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 20 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош со важност најмалку 3 месеци.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За реализација на факултативите потребен е минимум од 15 патници, организаторот го задржува правото во случај на не доволен број пријавени да ја промени цената на факултативите или истата да ја откаже.
- Можни се промени во редоследот на програмата во зависност на работното време на објектите за посета.
- Организаторот не одговара околу објектите 
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА 

прикажи повеќе

Услуги

  • Тура
  • Лет
  • Трансфер
  • Сместување
  • Појадок
  • Водич
  • Придружник на групата

Tema

  • tour-packages

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!