Детали за зделка
Резервација
Потврда

ШОПИНГ ТУРА ВО СОЛУН - COSMOS & IKEA

Цена од
EUR 16 30 EUR
по лице

Програма на патувањето:

Поаѓање: 
02:45 ч. Состанок на групата на "Дрводекор" спорти хотел "Holiday Inn" во Скопје.
03:00 ч. Поаѓање за Грција и Солун. Влез преку граничниот премин Богородица-Евзони.
09:00 ч. (по грчко време) Пристигнување во Солун и застанување на автобусот пред трговскиот центар "One Salonica Outlet Mall". Слободно време за шопинг низ центарот на градот: улиците Игнатиа и Цимиски, плоштадите Аристотелис, Вардари...
14:00 ч. (по грчко време) заминување кон шопинг центрите "COSMOS" и "IKEA"


Враќање: 18:00 ч. (по грчко време) Состанок со патниците на договореното место помеѓу шопинг центрите "COSMOS" и "IKEA" и поаѓање кон Македонија. Попатна пауза на граница "Free Shop". Пристигнување во Скопје, во вечерните часови.

Редовна цена на аранжманот: 1000 мкд / по лице

ТЕРМИНИ:
Април: 29.04.2023
Мај: 06.05.2023, 13.05.2023, 20.05.2023

прикажи повеќе

- Автобуски превоз на релација Скопје-Солун-Скопје
- Туристички придружник за време на патувањето

прикажи повеќе

- Патничко здравствено осигурување (препорачуваме)
- Индивидуални трошоци

прикажи повеќе

- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници. 
- За патување потребено е да се поседува валиден биометриски пасош, со важност најмалку уште 3 месеци.
- Организаторот го задржува правото во случај на недоволен број пријавени, да го откаже аранжманот најдоцна 7 дена пред датумот на тргнување
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и САВАНА
- Организатор на патувањето е T.A. САВАНА

КОВИД МЕРКИ ЗА ВЛЕЗ ВО ГРЦИЈА ОД МАКЕДОНИЈА 
* Патникот треба да поседува еден од следните документи:
- Валиден сертификат за целосна вакцинација добиен од здравстевните органи по втората вакцина, по која треба да бидат поминати минимум 14 дена.
- Доколку не е вакциниран патникот треба  да поседува негативен ПЦР или брз антигенски тест, не постар од 72 часа, односно 48 часа.
- За влез во Македонија невакцинираните патници ќе треба  да поседуваат негативен ПЦР или брз антигенски тест, не постар од 72 часа, односно 48 часа.

прикажи повеќе

Услуги

  • Тура
  • Автобус
  • Придружник на групата

Tema

  • shopping

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!