Детали за зделка
Резервација
Потврда
EUR 9 78 EUR
ВЕВЧАНСКИ КАРНЕВАЛ - НАЈГОЛЕМИОТ ЕВРОПСКИ ФЕСТИВАЛ НА САТИРА

Вевчанскиот карневал е еден од најголемите и најуникатни културни знаменитости во земјава. За него се вели дека е театар на отворено, сцена чијашто претстава никогаш не била одложена. Се одржува еднаш во годината и го слави доаѓањето на Новата година според стариот календар. Карневалот во Вевчани е една од најпознатите карневалски манифестации на Балканот која се негува повеќе од 1.400 години и кој според своите специфични особини се одвојува од останатите во светот поради неговата архаичност, традиционалност, таинственост и уникатни маски. 
Вевчанскиот карневал  во 2022-та  традиционално ќе се одржи во период од 12-ти до 14-ти јануари

прикажи повеќе

Услуги

  • Автобус
  • Трансфер
  • Придружник на групата

Tema

  • tour-packages

прикажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!