ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR41300EUR
за 2 возрасни
видете детали
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR41300EUR
за 2 возрасни
видете детали
CLEOPATRA GOLDEN BEACH

CLEOPATRA GOLDEN BEACH

Локација: Хотелот се наоѓа на плажата Клеопатра, на само 10 минути пешачење од центарот на градот. Сместување: Хотелот е распределен во 4 блока, со 229 кревети и нуди сместување во 106 соби. Секоја од собите е опремена со ТВ, сплит клима, минибар, телефон, WC - туш, сеф (со доплата) и балкон. Содржини: Главно лоби, бесплатен Wi-Fi интернет во лоби, базен, бар и ресторан, турска бања, сауна, соба за масажа (со доплата), фризерски салон (со долата).
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR43600EUR
за 2 возрасни
видете детали
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR43800EUR
за 2 возрасни
видете детали

ACAR HOTEL ALANYA

Локација: Хотелот се наоѓа во местото Обагол, оддалечен е 2,5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive (се вклучено) на база на шведска маса. Плажа: Хотелската песочна плажа е оддалечена околу 150 метри од хотелот (дел од јавна плажа). Лежалките и чадорите се наплаќаат (околу 2-4 € за 1 лежалка и чадор). Пешкири на плажа се доплаќаат. Пристапот до плажа е преку подземен тунел. *ГРАТИС сместување за 2 деца (прво дете до 14 год, второ дете до 3 години)
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR44900EUR
за 2 возрасни
видете детали
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR45200EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA MELISSA HOTEL

KLEOPATRA MELISSA HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа на 2км од центарот на Аланија и околу 120км од аеродромот во Анталија. Сместување: Хотелот има 6 ката, 114 соби, од кои 80 соби имаат поглед на море. Стандарните соби располагаат со балкон, бања со туш кабина, клима уред, телефон, фен, ТВ со музички канали. Дополнително се наплатува телефон и WI-FI интернет. Хотелот располага со главен ресторан и бар на плажа. Последен пат е реновиран во периодот 2020-2021 година. Плажа: Хотелот поседува свој дел од градската плажа, која е песочно-камчеста. Оддалечена е 70км од хотелот, преку улица. Користење на барот, лежалките, чадорите за сонце дополнително се наплатуваат. Услуга: All inclusive (се вклучено), доручек, ручек и вечера, сите локални алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци, кафе, чај во било кое време од денот. Дополнително се наплатуваат: сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, храната и пијалоците на барот на плажата. Спорт и забава: надворешен базен со дел за деца, пинг-понг, одбојка на плажа, вечерна забава. Дополнително се наплатуваат: сауна, масажи,турска бања.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR45300EUR
за 2 возрасни
видете детали
THE MARILIS HILL RESORT

THE MARILIS HILL RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во регионот Окурчалар. Хотелот е приближно 20 км од Аланија и приближно 90 км од аеродромот во Анталија. Плажа: приватната плажа со камчиња од хотелот на 400м. Лежалки и чадори и крпи бесплатно. Бесплатен превоз до плажа.Hotel Website: https://www.marilishill.com/
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR45400EUR
за 2 возрасни
видете детали
RAMIRA BEACH HOTEL( EX.SUN MARITIM HOTEL)

RAMIRA BEACH HOTEL( EX.SUN MARITIM HOTEL)

Локација: Хотелот Рамира Бич се наоѓа директно на плажата во Аланија – Авсалар (Инцекум). Центар на градот Авсалар 100 м, Аланија 22 км, аеродром Газипаша (Аланија) 67 км, аеродром Анталија 95 км. Хотелската плажа е фино песочна; Плажата е песочна, морето е фин песок и делумно карпесто. Душеци, столици и чадори за сонце бесплатно. Останатите услуги на бифе на плажа се со доплата. Главната зграда (122 соби) е локацијата на рецепцијата, лобито, лоби барот и главниот ресторан. Зградата на плажата (27 соби) е локацијата на Рамира Бар и Прикажи области за анимација. Помеѓу зградите има дел за базен со деца и мал базен со лизгалки. Турска бања, сауна, сала за масажа, фитнес студио, мини клуб, детско игралиште и јавен паркинг. Соби: 149-те соби се сместени во 2 згради. Собите се опремени со WC, туш кабина, фен, сеф, индивидуално прилагодлива клима, ТВ со рамен екран, телефон, чајник со чајник и мини-бар. Собите се за 2 или 3 лица, секоја соба има балкон со маса и столови. Стандардните соби имаат страничен поглед на море, Стандардните економски соби имаат поглед на копно. Анимација: Вечерта во Сезона 5 пати неделно различни емисии. Инаку богати забави-ноќен живот наоколу. Wi-Fi: во соби и јавни површини бесплатно. Деца: Детско игралиште и мини клуб за деца 4-12 години. All Inclusive од 10:00 до 24:00 часот. Hotel Website: https://www.ramirahotels.com/beach/en/
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR45900EUR
за 2 возрасни
видете детали
CLUB DIZALYA

CLUB DIZALYA

Локација: Хотелот е лоциран во областа Конакли на 12км од Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија. Плажа: Плажа со камчиња. Лежалките и чадорите за сонце не се наплаќаат додека користење на пешкирите за плажа е со доплата. Сместување: Хотелот располага со 331 соба распределени во главна зграда и вили. Секоја соба е опремена со бања со туш кабина, балкон, телефон, фен, ТВ со музички канали,клима сплит кој работи во зависност од временските услови, сеф (со доплата), мини бар (секојдневно се дополнува само со вода). - Стандарни соби: една спална соба со брачен кревет, еден единечен кревет и купатило, макс. 2+1 лице. - Економски соби: една спална соба и купатило, макс. 2+1 лице. - Фамилијарни соби: две спални соби одделени со врата и купатило, макс.4 лица. - Вили соби: лоцирани во бунгалови,еден брачен кревет, еден единечен кревет и купатило, макс. 3+1 лице. Содржина: Во хотелот има три ресторани, од кои еден главен ресторан- шведска маса, и два A la carte ресторани – Ottoman и Mediterranean, бар покрај базен, бар на плажа, бар во лоби. Услуги со доплата: доктор, телефон, факс, компјутерски игри, продавници, перална, чување на деца, рент а кар, фризер. WI FI интернет конекција во собите и целиот хотел е бесплатна. Услуга: All inclusive (се вклучено), шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, полноќни ужини, кафе, чај, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 24:00 часот, бар на плажа со безалкохолни пијалоци и сладолед (во одредени часови) отворен од 10:00 до 18:00 часот. Не се вклучени: свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, увозни специјални пијалоци, услуга во соба. Спорт и забава: Хотелот поседува отворен базен, лизгалници во вода, пинг понг,одбојка на плажа, фитнес. Во текот на денот предвидени се забавни програми, додека во вечерните часови шоу програми. За деца од 04-12 мини клуб за деца.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR46200EUR
за 2 возрасни
видете детали
ORANGE COUNTY ALANYA

ORANGE COUNTY ALANYA

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Okurcalar, 30км од Manavgat, 35км од Аланија и 90км од аеродромот во Анталија. Плажа: Хотелска плажа, со камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа не се наплатуваат.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR46300EUR
за 2 возрасни
видете детали
MERIDIA BEACH HOTEL (ex.CLUB HOTEL KARABURUN)

MERIDIA BEACH HOTEL (ex.CLUB HOTEL KARABURUN)

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Okurcalar, на 30км од Аланија и на 100км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive Плажа: Хотелска плажа, песочна со ситни камчиња, лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за на плажа со депозит. Спорт и забава: Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизглаки на вода, турска бања, сауна, парна бања, фитнес, пинг понг, одбојка на плажа.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR46800EUR
за 2 возрасни
видете детали
KLEOPATRA ATLAS HOTEL

KLEOPATRA ATLAS HOTEL

Kleopatra Atlas Adults Only 16+ - (Само за возрасни) се наоѓа блиску до самиот центар на Аланија и до плажата Клеопатра. Хотелот има ресторан, фитнес центар, бар и заедничко лоби, отворен базен, рецепција 24 часа и бесплатен Wi-Fi интернет. Сите соби се опремени со клима уред, телевизор со рамен екран со сателитски канали, котел, туш, фен и гардероба. Во хотелот, собите се со приватна бања со бесплатни тоалети.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR46800EUR
за 2 возрасни
видете детали
DIZALYA PALM GARDEN

DIZALYA PALM GARDEN

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Конакли на 12 км од Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно 250 соби. Сите соби се опремени со сопствен тоалет со туш кабина и фен, централен клима уред, мини бар, сеф, ТВ и балкон. Услуга: Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневни чаеви, кафиња, торти, полноќни закуски, локални стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 -02:00 часот (увозни пијалоци само во одредени барови), À la Carte ресторани ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престој, бар на плажа од 10.00-18.00 часот, сладолед во определени часови од денот. Во AI концептот не е вклучено: увозни пијалоци кои ги нема во менито, премиум увозни и флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, услуга во соба. Содржини: Главен ресторан на база шведска маса, À la Carte ресторани – Отомански и Медитерански ресторан, лоби бар, бар на базен и на плажа од 10:00 – 18:00 часот, се служат топли и ладни пијалоци и пиво. WI-FI интернет е бесплатен во сите делови од хотелот и во собите. Плажа: Приватна плажа, камчеста и карпеста на 200 м од хотелот, со лежалки и чадори за сонце и пешкири за плажа без доплата. Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, 3 лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, џакузи, пинг понг, тениски игралишта, одбојка на вода.Дневна и вечерна анимација, натпревари, вечерни шоу програми. Мини клуб за деца од 04-12 год, игралиште и Мини диско. Услуги со доплата: спортови на вода, билјард, Велнес и салони за убавина, масажи.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR46800EUR
за 2 возрасни
видете детали
TELATIYE RESORT

TELATIYE RESORT

Локација: Хотелот е лоциран во областа Konakli, на 14км од Аланија и на 120км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive Плажа: Хотелска приватна плажа на 150м од хотелот, песочна. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за на плажа со доплата. Спорт и забава: Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизгалки на вода, фитнес, Турска бања, одбојка на плажа...
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR46800EUR
за 2 возрасни
видете детали
LONICERA CITY HOTEL

LONICERA CITY HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Аланија (во близина на плажата Клеопатра) и 132 км од аеродромот во Анталија. Услуга: All Inclusive Плажа: Приватна плажа, камчеста и песочна, на 100 м од хотелот преку пат. Лежалки и чадори за сонце на плажата се доплаќаат, но околу базените се бесплатни. Пешкири за плажа се доплаќаат. Спорт и забава: Надворешен базен за возрасни и деца, фитнес центар, пинг понг. Услуги со доплата: водни спортови на плажата, билјард...
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR47200EUR
за 2 возрасни
видете детали
SEALIFE BUKET RESORT HOTEL

SEALIFE BUKET RESORT HOTEL

Локација: Хотелот е лоциран во областа Alara, на 30км од Аланија и 95км од аеродромот во Анталија Услуга: All Inclusive Плажа: Хотелска плажа-песочна и со ситни камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни. Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, две лизгалици на вода, Турска бања, сауна, фитнес центар...
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR47400EUR
за 2 возрасни
видете детали
ALARCHA HOTELS RESORTS

ALARCHA HOTELS RESORTS

Локација: Хотелот се наога покрај приватна песочна плажа во должина од 200м и нуди бесплатни крпи, лежалки и чадори, оддалечен на 100 км од аеродромот во Анталија и 30 км од Сиде Смерстување: На располагање има 430 соби распределени во Economy class, Standard room, и Senior Room. Сите соби се опремени со централна климатизација, балкон, бања со туш кабина, фен, крпи, LCD телевизор, телефон, минибар ( пиво и безалхохолни пијалоци се надополнувава дневно) бокал со сет за кафе и чај WI-FI, сеф. Соджини: Главен ресторан со шведска маса, A la carte ресторан со традиционални турски јадења, италијански и морски специјалитети, барови на повеке локации во хотелот, Aqua Park, rent a car, rent a bike, соба за јога, доктор, перална, шопинг центар и др. Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен, затворен базен, базени за деца, тобогани во вода, сауна, парна бања, пинг понг маси. Дополнително се доплака масажи, водени спортови...
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR48900EUR
за 2 возрасни
видете детали
GALAXY BEACH HOTEL

GALAXY BEACH HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар. Оддалечен е 135км од аеродромот во Анталија и 14км од центарот на Аланија. Сместување: Хотелот располога со 116 соби, распределени во два блока. Собите се опремени со купатило со туш, телефон, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), сплит клима систем, сателитска ТВ и балкон. Услуга: ALL INCLUSIVE (се вклучено) во период од 10:00 до 23:00 часот – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, вечера, кафе, чај, локални пијалоци (вино, пиво, вотка, ракија) и безалкохолни пијалоци. По 23:00 часот дополнително се наплатуваат увозните пијалоци, храна, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, турско кафе, мини бар во соба и услуга во соба. Плажа: Плажата се наоѓа на 30м од хотелот, преку улица. Постои тунел кој води до плажата. Песочна плажа која располага со бесплатни лежалки и чадори за сонце. Пешкири на плажа не се нудат. Содржини: Ресторан со шведска маса, снек бар, бар покрај базенот и лоби бар. WI-FI интернет конекција во хотелот, телефон, факс, интернет кафе, перална, доктор, изнајмување на кола дополнително се наплатува. Спорт и забава: Хотелот располага со отворен базен за возрасни и деца, одбојка на плажа, пинг понг и фитнес центар. Дополнителни услуги кои се наплатуваат се сауна, масажа, турска бања, спортови на вода, билјард.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR57200EUR
за 2 возрасни
видете детали
BIENO CLUB HOTEL SVS

BIENO CLUB HOTEL SVS

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Махмутлар, оддалечен 14км од Аланија и на 139км од аеродромот во Анталија. Хотелот е изграден во 1990 година, последен пат реновиран во 2011 година. Сместување: Хотелот има 253 соби распоредени во три меѓусебно поврзани блокови. Секоја соба има бања со туш кабина, фен за коса, сплит клима, директна телефонска линија, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), ТВ со музички канали. Услуга: All Inclusive (се вклучено) во период од 10:00 до 24:00 часот. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци се бесплатни. Содржини: два базени, тобоган и анимација на гостите во текот на денот.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR58800EUR
за 2 возрасни
видете детали