Hotel Prince Albert Opéra  

Paris, France
89, RUE PROVENCE, PARIS, FRANCE
Tripadvisor Score:3.5
од
EUR 373 12 EUR
2 возрасни
лет + хотел
This charming hotel is set in Arr. 9:Opéra-St Lazare. This accommodation does not accept pets.
This comfortable hotel is located in Arr. 9:Opéra-St Lazare. Pets are not permitted on the premises.

прикажи повеќе

Hotel facilities

 • NO Small pets allowed (under 5 kg)
 • NO Large pets allowed (over 5 kg)
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Car park
 • NO Garage
 • 24-hour reception
 • Check-in hour 14:00 – 00:00
 • Check-out hour 12:00 – 12:00
 • Wi-fi
 • Towels and bed linen
 • Non-smoking area
 • Breakfast room
 • Printer
 • Photocopier
 • Business centre

Room facilities

 • NO Disability-friendly bathroom
 • Wi-fi
 • NO Wheelchair-accessible
 • NO Smoking rooms

покажи повеќе

Информациите и фотографиите на страницата што го опишуваат хотелот / вилата се строго информативни и се земени од нашите партнери или од нивните страници за презентација. Сликите на страницата се генерички и не можат да се сметаат за договорни, тие претставуваат наш постојан напор да обезбедиме информации за сместувачките единици. Секојдневно се обидуваме да ги ажурираме овие информации, но не гарантираме дека тие се целосни, ажурирани или не содржат грешки. Препорачуваме да се консултирате со официјалните веб-страници на хотелите или да побарате ажурирани информации до нашата агенција.

Цените и достапните понуди се валидни во овој момент!