SIDE CROWN SERENITY

SIDE CROWN SERENITY

Локација: Хотелот е одалечен на околу 53 км од Аеродромот Анталија и 12 км од центарот на Сиде. Плажа: Хотелот е 600м од плажата која е опремена со лежалки и чадори, организиран бесплатен превоз од хотел до плажа и бар на плажа. Соби: Собите се опремени со купатило со туш, мини бар, балкон, сет за кафе и чај, клима уред, телевизија. Услуга: Ultra All Inclusive, главен ресторан за доручек,ручек и вечера, целодневни закуски, три А la Carte ресторани, бифе, неколку мини барови каде може да се освежите. Содржина:Надворешен и внатрешен базен,Аква Парк СПА центар, детски базен, Турска бања, сауна, парна соба, масажи,фитнес центар, мини клуб за деца, анимации, детско игралиште и мини детско диско.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR41900EUR
за 2 возрасни
видете детали
SIDE CROWN SUNSHINE

SIDE CROWN SUNSHINE

Локација: Хотелот е одалечен на околу 50 км од Аеродромот Анталија и 20 км од центарот на Сиде. Плажа: Хотелот е 400м од плажата која е опремена со лежалки и чадори, бар на плажа. Соби: Собите се опремени со купатило со туш, мини бар, балкон, сет за кафе и чај, клима уред, телевизија. Услуга: All Inclusive, главен ресторан за доручек,ручек и вечера, целодневни закуски, два А la Carte ресторани, бифе, неколку мини барови каде може да се освежите. Содржина:Надворешен и внатрешен базен, базен за релаксирање, Аква Парк СПА центар, детски базен, Турска бања, сауна, парна соба, масажи, џакузи, фитнес центар, мини клуб за деца, анимации, детско игралиште и мини детско диско и кино. https://www.crownsidesunshine.com/tr/
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR42500EUR
за 2 возрасни
видете детали
SIDE BREEZE

SIDE BREEZE

Локација: Хотелот се наоѓа во Евренсеки на 8км од Сиде и на 55км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупно 263 соби во 3 блока. Сите соби се опремени со приватно купатило со туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци), сеф (со доплата), ТВ, балкон. Услуга: All Inclusive - шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, кафе, чај, вечера, сладолед во одредени часови, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци во пеирод од 10.00-24.00 часот, бар за ужина на плажа од 10.00-17.00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш во текот на престојот (за престој минимум 7 ноќевања). Услугата не вклучува: увозни и флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, услуга во соба, пијалоци во диско клубот. Содржини: Главен ресторан за шведска маса, À la Carte ресторани, диско клуб. Wi-Fi интернетот во лобито е бесплатен. Плажа: Хотелска песочна плажа на 260м од хотелот, со лежалки, чадори за сонце и пешкири кои не се наплаќаат. Спорт и забава: Отворени и затворени базени за пливање за возрасни и деца, две лизгалки на вода, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг-понг. Услуги со доплата: спортови на вода, wellness центар, центар за убавина, масажи, парна соба, билјард и компјутерски игри. Забавни програми во текот на денот, шоу програми навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR43400EUR
за 2 возрасни
видете детали

SIDE CROWN PALACE

Локација: Хотелот е одалечен на околу 60 км од Аеродромот Анталија и 7 км од центарот на Сиде. Плажа: Хотелот е 400м од плажата која е опремена со лежалки и чадори, организиран бесплатен превоз од хотел до плажа и бар на плажа. Соби: Собите се опремени со купатило со туш, мини бар, балкон, сет за кафе и чај, клима уред, телевизија. Услуга: Ultra All Inclusive, главен ресторан за доручек,ручек и вечера, целодневни закуски, три А la Carte ресторани, бифе, неколку мини барови каде може да се освежите. Содржина:Надворешен и внатрешен базен, базен за релаксирање, Аква Парк СПА центар, детски базен, Турска бања, сауна, парна соба, масажи, џакузи, фитнес центар, мини клуб за деца, анимации, детско игралиште и мини детско диско и кино.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR43600EUR
за 2 возрасни
видете детали
RIOLAVITAS SPA & RESORT

RIOLAVITAS SPA & RESORT

Локација: Хотелот се наоѓа во Соргун на 75км од аеродромот во Анталија и 8км од градот Сиде. Сместување: Вкупно 362 соби, сите соби се опремени со тоалет со туш кабина, фен, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се дополнува секој ден со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, Wi-Fi интернет конекција, сателитска TV и балкон. Услуга: Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, детска шведска маса, ресторан за закуска на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво, диетална и вегетаријанска храна во главниот ресторан, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот. Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба. Содржини: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Gusto – медитаранска кујна, Verde – италијанска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна. Плажа: Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа во текот на целиот ден. Спорт и забава: Надворешни и внатрешни базени, лизгалки на вода, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа, сауна, соба со пареа и турска бања се бесплатни. Користење на масажа, Wellness & SPA центар, спортови на вода, билјард, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавни програми покрај базенот и на плажа, натпревари за возрасни и деца, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години со специјални програми.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR43600EUR
за 2 возрасни
видете детали
SELECTUM FAMILY COMFORT SIDE ( EX.LYRA RESORT )

SELECTUM FAMILY COMFORT SIDE ( EX.LYRA RESORT )

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 79км од аеродромот во Анталија. 18kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 485 соби распоредени во трите дела на хотелот: главната зграда, куќи во градината и во езерските куќи. Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено) Плажа: Пред хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири. Павилјоните на плажа се достапни со доплата и резервација.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR47500EUR
за 2 возрасни
видете детали
CLUB FELICIA VILLAGE

CLUB FELICIA VILLAGE

Локација: Хотелот е одалечен на околу 80 км од Аеродромот Анталија и 20 км од центарот на Сиде. Плажа: Хотелот е на прва линија од плажата која е опремена со лежалки и чадори, и терен за одбојка. Соби: Собите се опремени со купатило со туш, мини бар, сет за кафе и чај, клима уред,телевизија, балкон, интернет мрежа. Услуга: All Inclusive, шведска маса со Турска и медитеранска кујна, доручек,ручек и вечера, целодневни закуски детски ресторан и бифе, неколку мини барови каде може да се освежите. Содржина:Надворешен и внатрешен базен, внатрешен детски базен , детски базен со лизгалки, мини клуб за активности со деца, СПА центар,Турска бања, сауна, соба за релаксирање,неколку видови на масажи и фитнес центар, мал терен за фудбал, тенис, кошарка. https://www.feliciavillage.com/felicia-village/lang/2/en/english.aspx
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR47800EUR
за 2 возрасни
видете детали
SELECTUM FAMILY RESORT SIDE

SELECTUM FAMILY RESORT SIDE

Ова одморалиште со 5 ѕвезди во Анталија е на 200 метри од Средоземното Море. Располага со Аква парк, спа центар, кино и 8 ресторани. Бесплатен Wi-Fi пристап и бесплатен паркинг се достапни. Ресортот Silence Beach нуди светли и воздушни соби со керамички или тепихни подови. Тие вклучуваат простран балкон и сателитска ТВ. На сопствена бања вклучуваат удобности. Рестораните служат низа кујни, вклучувајќи италијанска, мексиканска и морска храна, кои може да се уживаат внатре или под фреско. 11-те барови на лице место нудат лесни јадења и егзотични коктели. По вкусниот оброк, гостите можат да гледаат настапи во живо на забавниот тим на хотелот. Во бањата се нудат масажи на цело тело, педикир и третмани за лице. За деца има соба за игри и куглана.Hotel Website: https://www.selectumhotels.com/
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR51500EUR
за 2 возрасни
видете детали
SEVEN SEAS HOTEL BLUE

SEVEN SEAS HOTEL BLUE

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 70км од аеродромот во Анталија. 7kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број 360 соби распоредени во главна зграда и во бунгалови. Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено) Плажа: 50м од плажа. Хотелска приватна песочна плажа опремена со чадори, лежалки и пешкири. Спорт и забава: Надворешни и внатрешни базени, Аква Парк, базен со аква парк за деца со сенка...
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR54900EUR
за 2 возрасни
видете детали
SUNRISE QUEEN LUXURY RESORT & SPA(EX. CRYSTAL SUNRISE QUEEN LUXURY RESORT)

SUNRISE QUEEN LUXURY RESORT & SPA(EX. CRYSTAL SUNRISE QUEEN LUXURY RESORT)

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kumkoy, 6 км од Сиде, 55 км од аеродромот во Анталија. Сместување: Вкупен број на соби 514 во главна зграда, на Анекс зграда и 4 блока со Terrace соби. Услуга: Ultra All Inclusive Плажа: Хотелската песочна плажа, лежалки со душеци, чадори за сонце, пешкири се вклучени во цена.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR55300EUR
за 2 возрасни
видете детали
TUI MAGIC LIFE JACARANDA

TUI MAGIC LIFE JACARANDA

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 53км од аеродромот во Анталија. 13kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број 770 соби распоредени во главната зграда и во делот кај вилите покрај базен. Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено) Плажа: Пред хотелскиот комплекс. Хотелска приватна песочна плажа опремена со чадори, лежалки и пешкири.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR58000EUR
за 2 возрасни
видете детали
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR62200EUR
за 2 возрасни
видете детали
VOYAGE SORGUN

VOYAGE SORGUN

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Titreyengol, 6км од Сиде и Манавгат и 65км од аеродромот во Анталија. Сместување: Хотелот има вкупно 508 соби, во главна зграда и во бунгалови. Услуга: Ultra all inclusive (ултра се вклучено) Плажа: Хотелска приватна плажа, песок и каменчиња, со бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Има две платформи на плажа, една фамилијарна, и една само за возрасни (+16).
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR64500EUR
за 2 возрасни
видете детали
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR64800EUR
за 2 возрасни
видете детали
SUN BEACH HILL HOTEL(EX. SIDE TOWN)

SUN BEACH HILL HOTEL(EX. SIDE TOWN)

Локација на хотелот: Хотелот се наоѓа на 75 км од аеродромот во Анталија и околу 2 км од центарот на Сиде. Плажа: песочната плажа е на околу 400 m од хотелот . Лежалките, чадорите и крпите за плажа се бесплатни (храната и пијалоците се плаќаат на плажа). Соби: хотелот има 180 соби. Стандардна соба (18 m², спална соба, бања, макс 2+1 лице). Економска соба без балкон и прозорец (15 m², спална соба, бања, макс 2 лица).
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR65300EUR
за 2 возрасни
видете детали
MERVE SUN SIDE HOTEL & SPA

MERVE SUN SIDE HOTEL & SPA

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 65 км од аеродромот во Анталија. 2kм од центарот на Сиде. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: 400м од плажа. Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни чадори и лежалки. Пешкири со депозит. Спорт и забава: Отворен и затворен базен (во текот на летната сезона затворен), базен за деца и возрасни, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, пинг понг, забавна програма...
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR67500EUR
за 2 возрасни
видете детали
NERTON HOTEL

NERTON HOTEL

Локација: Хотелот се наоѓа на околу 63 км од Аеродромот Анталија и на 2 км од центарот на Сиде. Плажа: Хотелот е во првиот ред на плажа и нуди свои лежалки и чадори. Соби: Вкупно 140 соби со балкон, тоалет со туш, клима уред, телефон, телевизор, мини бар. Услуга: All Inclusive, доручек, ручек , вечера и слаткариница 24 часа. Содржина: Спа центар, сауна, Турска бања, масажи, внатрешен и надворешен базен, соба за релаксирање, Витамин Бар, Лоби бар, Бар на базен со неалкохолни и локални алкохолни пијалоци кои се бесплатни од 10:00-24:00 часот. Сурфање на море, едрење, скијање на вода и други спортски активности.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR68300EUR
за 2 возрасни
видете детали
EUPHORIA PALM BEACH

EUPHORIA PALM BEACH

Ideally located in the Manavgat area, Euphoria Palm Beach Resort promises a relaxing and wonderful visit. The property offers a high standard of service and amenities to suit the individual needs of all travelers. Service-minded staff will welcome and guide you at Euphoria Palm Beach Resort. Each guestroom is elegantly furnished and equipped with handy amenities. The property offers various recreational opportunities. Euphoria Palm Beach Resort is an excellent choice from which to explore Manavgat or to simply relax and rejuvenate.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR70000EUR
за 2 возрасни
видете детали
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR71500EUR
за 2 возрасни
видете детали
SUN BEACH PARK

SUN BEACH PARK

Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 65 км од аеродромот во Анталија. 1kм од центарот на Сиде. Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 120 соби во две згради. Услуга: All inclusive (се вклучено) Плажа: На 150м од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори и лежалки (бесплатни). Спорт и забава: Два надворешни и еден внатрешен базен за возрасни и деца, фитнес, пинг понг, игротека.
ЛЕТ + СМЕСТУВАЊЕ
од
EUR72500EUR
за 2 возрасни
видете детали