CRYSTAL ADMIRAL RESORT SUITES & SPA преземање pdf

Side, Turkey
од
EUR 1072 00 EUR
2 возрасни
Положба: Хотелот се наоѓа во областа Kizilot, Сиде, 80км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупен број на соби 837. Стандардни соби 509 (вклучува и 8 соби за хендикепирани лица, 35м², една спална, купатило, макс. 3+1 лица); Дуплекс фамилијарни соби 213 (48м², две спални соби одвоени со врата, купатило, макс. 3-4 лица); Јуниор суит 15 (50м², една спална, дневна, купатило, макс. 3 лица), Поврзани соби 36 (55м², две спални со врата помеѓу, две купатила, макс. 4 лица), Дуплекс фамилијарни суити 10 (55м², две спални соби, дневна, некои од нив се со две купатила, макс. 4+1 лица), Делукс суити 8 (130м², две спални соби, дневна, две купатила едно со џакузи, ЛЦД ТВ и ДВД плеер, макс. 4+2 лица), Сениор суити 8 (95м², една спална, дневна, купатило со џакузи, ЛЦД ТВ и ДВД плеер, макс. 2+2 лица), Ројал суити 2 (130м², со убаво декорирана спална соба и дневна, две купатила со џакузи, ЛЦД ТВ и ДВД плеер, макс. 2+2 лица). Сите соби имаат купатило со када и туш, фен, централен клима систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со безалкохолни пијалоци), тепих на подот, сеф, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
Услуга: Ultimate Се вклучено - 24ч. сервис за храна и пијалоци. За добредојде пешкир за освежување и традиционален турски пијалок-шербет, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, диетална храна, специјална детска храна, ресторан за ужина преку денот, сладолед се служи во Лагоон барот од 16:30-19:00 ч., попладне чај, кафе, колачи, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Специјалните увозни пијалоци, специјалните флаширани вина, A’la carte ресторани навечер со претходна резервација и со доплата (не е дозволен влез за деца под од 7 год), услуга во соба, свежо цедените сокови, увозните алкохолни пијалоци од 23.00-10.00, пијалоците во Wine House, наргиле, дополнитело се наплатуваат.
Содржини: Главен ресторан Admiral со шведска маса, А’la Carte ресторани Istanbul (турска кујна), Mexico (мексичка кујна), Venezia (италијанска кујна), Sailor (рибен ресторан), Turkish Grill House (скара), барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, перална, чување на деца, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, rent a car, дополнително се наплатуваат.
Плажа: Хотелската плажа е со ситни камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири (со депозит) кои не се наплатуваат.
Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес, сауна, Турска бања, соба со пареа, џакузи, игралишта за тенис, кошарка, мини голф, одбојка, одбојка на плажа, мини фудбал, не се наплатуваат. Масажа, центар за убацина и Спа центар, Спа базенот, осветлување за тениското игралиште и опрема за тенис, коглање, билијард, спортови на вода дополнително се наплатуваат. Забавни програми преку целиот ден со професионални забавувачи и шоу програм во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 год во текот на денот и мини диско во вечерните часови.
- ГРАТИС сместување на две деца (прво дете до 12 години, второ дете до 2 години)

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Престој со авион од од Skopje до CRYSTAL ADMIRAL RESORT SUITES & SPA, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
1072
2 Возрасни
6 Ноќи
17
18
19
20
21
22
23
провери
24
25
26
27
28
провери
29
30
провери
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
провери
4
5
6
7
8
9
10
провери
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31