SIDE ALEGRIA HOTEL SPA/ONLY ADULT преземање pdf

Side, Turkey
од
EUR 815 00 EUR
2 возрасни
Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 60 км од аеродромот во Анталија. 5kм од центарот на Сиде.
Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 300 соби распоредени во флавна зграда и две анекс згради (2 спрата, нема лифт, преку улица на 250м од плажа). Сите соби се исто опремени со тоалет со туш, фен, сплит клима уред, телефон, мини бар (со вода), сеф (со доплата), ламинат под, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
Содржини: Главен ресторан на шведска маса, а ла карт ресторани: турска и италијанска кујна, бар покрај базен, бар на плажа, бар во лоби. Со доплата: доктор, перална, телефон, интернет кафе, пент а кар, продавници. WI FI бесплатно во лобито.
Услуга: All inclusive (се вклучено), појадок, ручек, вечера, попладне колачи, чај и кафе, вечерни ужинки, локални алкохолни и безалкохолни пијалоци 10 - 23ч. бар на плажа 10-16:30ч безалкохолни пијалоци и пиво. Со доплата: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, турско кафе, сладолед, длаширани пијалоци, специјални вина, собна услуга, диско клубот, а ла карт ресторани и слаткарница.
Плажа: На 200м од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори и лежалки (бесплатни). Пешкири со доплата.
Спорт и забава: Надворешни и внатрешни базени, тобогани, фитнес центар, пинг-понг. Забавни програми – анимација во текот на денот и вечерта. Со доплата: турска бања, сауна, масажа, билијард, велнес и центар за убавина, компјутерски игри, тениски терен, спортови на вода. 
- Само за возрасни.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

Престој со авион од од Skopje до SIDE ALEGRIA HOTEL SPA/ONLY ADULT, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
провери
17
18
19
20
21
22
23
провери
24
25
26
27
28
провери
29
30
1530
2 adulti
4 nopti
31