Локација: Хотелот се наоѓа во Белек. Приближно е 43км од аеродромот во Анталија. 52kм од центарот на Анталија.
Сместување: Вкупниот број на соби е 472. Сите соби се опремени со балкон, тоалет со туш кабина, фен и козметика, сплит клима уред, мини бар , сеф, под од ламинат, сателитска ТВ и музички канали. Типови на соби: стандардни двокреветни соби (28м2), макс. 2+1 лице, стандардни торкреветни соби (28м2), макс.3+1 лице, фамилијарни соби (40м2), макс. 4+1 лице.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, 3 а ла карт ресторани (италијански, турски и интернационален), снек ресторан, слаткарница, 2 лоби бара, бар покрај базен, бар на плажа, снек бар на плажа, тераса бар, диско бар. Конференциски сали и сали за состаноци. Интернет и компјутерски игри, продавници, доктор, сервис за перење, телефон, факс. WI FI во лоби е бесплатно.
Услуга: Ultra All inclusive (ултра се вклучено), шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек,вечера, полноќна вечера. Ужинка помеѓу 12-16 часот, сладолед од 12 до 16 часот, ѓозлеме помеѓу 10-16 часот, пица од 12 до 18:30 часот и кафе или чај со колачи и торти од 14 до 18 часот. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци низ сите барови во хотелот преку целиот ден, 24 часа сервис на пијалоци во Замбак бар. Пијалоци до 01:30 часот во диско бар. Со доплата: увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, а ла карт ресторани со резервација...
Плажа: На плажа. Хотелска приватна песочна плажа со бесплатни чадори, лежалки и пешкири.
Спорт и забава: Надворешен и внатрешен базен за возрасни и деца, тобогани и лизгалки за деца. Аеробик, одбојка на плажа, фитнес сала, пинг понг, турска бања, сауна, тенис, мини фудбал, мини голф. Мини клуб за деца 04-12г и детско игралиште. Анимација во текот на денот и во вечерните часови. Со доплата: спортови на вода, спа центар и салон за убаивна,масажа, билијард и комјутерски игри.
- ГРАТИС сместување на едно дете до 13 години  
Веб страна https://www.belekbeach.com/

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

Престој со авион од од Skopje до BELEK BEACH RESORT, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
провери
17
18
19
20
21
22
23
провери
24
25
26
27
28
провери
29
30
провери
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
провери
4
5
6
7
8
9
10
провери
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31