Локација: Хотелот се наоѓа во областа Okurcalar, на 30км од Аланија и на 100км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупен број на соби 330 во главна зграда и во вилите. Стандардни соби (24м2, една спална, едно купатило, макс.2+1 лица, некои соби се со кревети на спрат и може да се сместат 2+2 лица), фамилијарни соби (45м2, две спани, едно купатило, макс. 4 лица), Клуб фамилијарни 1 (две спални, една со француски лежај, друга со кревети на спрат, макс. 4 лица), Клуб фамилијарни соби 2 (три спални, една со француски лежај, другата со два одвени единечни кревети и третата со кревети на спрат, едно купатило, макс. 6 лица). Сите соби се со приватно купатило со туш, фен, клма, телефон, мини бар (вода и безалкоолни пијалоци по пристигнувањето, потоа се дополнува секој ден само со вода), сеф,  сателитска ТВ, балкон.
Услуга: All Inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневна ужина, вечера, доцна вечера, сите локални алкоолни и безалкохолни пијалоци до 24:00 часот, сладолед во одредени часови, A’la Carte ресторани со претходна резервација и еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10:00 – 17:00 часот. Не е вклучено: увозни пијалоци кои не се на мени листата, премиум пијалоци и специјални вина, сокови од свежо овошје, турско кафе, сите флаширани пијалоци, спакуван сладолед, услуга во соба.
Содржини: Главен ресторан на шведска маса, А’la Carte ресторани: Турска кујна и рибен ресторан, бар во лобито, снек бар покрај базен, бар на плажа. Доктор, чување деца, перална, телефон, факс, фризер, продавници, дополнително се наплаќаат. Интернет конекцијата е бесплатна во собите и во лобито.
Плажа: Хотелска плажа, песочна со ситни камчиња, лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за на плажа со депозит.
Спорт и забава: Отворен и затворен базен за деца и возрасни, лизглаки на вода, турска бања, сауна, парна бања, фитнес, пинг понг, одбојка на плажа. Дополнително се наплаќа: масажа, третмани во салонот за убавина, спортови на вода. Забавни програми во текот на денот, натпревари и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца со дневни и вечерни програми.
Линк до хотелот -> https://www.meridiabeach.com.tr

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

- Датум на важност на пасош: минимум 6 месеци од датумот на враќање

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од Skopje до MERIDIA BEACH HOTEL (ex.CLUB HOTEL KARABURUN), Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
провери
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
4
5
провери
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31