Локација: Хотелот се наоѓа во областа Kizilagac, оддалечен 70км од аеродромот во Анталија и 10км од Сиде и Манавгат.
Сместување: Вкупен број на соби 590. Стандардни соби (36м², една спална соба, едно купатило, макс.2+1 лице), Стандардни соби со кревети на спрат (40м², една спална соба со француски кревет и кревети на спрат, едно купатило, макс.2+2 лица), Фамилијарни соби (60м², две спални соби со врата помеѓу нив, две купатила, макс.4 лица), Економски соби (31м², една спална соба, едно купатило, без балкон, макс.2+1 лице). Сите соби се со опремени со купатило со туш, фен, централен клима уред кој работи според временските услови, телефон, мини бар (се дополнува со безалкохолни пијалоци и вода секој ден), сеф (со доплата), керамички под, сателитска телевизија и музички канали, балкон.
Услуга: Се вклучено – шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне торти, чај, кафе, вечера и супа за време на полноќ, A’la Carte ресторани (турска и кинеска кујна) со претходна резервација и само еднаш неделно за престој во еден од нив, сладолед за време од еден час попладне, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 00.00 часот. Не е вклучено: сите увозни пијалоци, пијалоци по 00.00 часот, свежо цедени сокови, A’la Carte рестораните (италијанска кујна и рибен ресторан), сите флаширани пијалоци, собна услуга, сите пијалоци во диско клубот.
Содржина: Главен ресторан со шведска маса – Acacia, A’la Carte ресторани: турска кујна - Ottoman, Olive – италијанска кујна, Bonsai – кинеска кујна, рибен ресторан со претходна резервација, лоби бар, бар за закуски, бар покрај базен и на плажа, диско клуб. Со доплата: доктор, услуга за перење, чување на деца, фризер, телефон, факс, интернет кафе, компјуитерски игри, шопинг центар, изнајмување на автомобил. WI-FI интернет конекција до 50Mb во лоби е бесплатна.
Плажа: Хотелска приватна плажа, со песок и камчиња. Лежалките, чадорите за сонце и пешкирите се бесплатни.
Спорт и Забава: Надворешни и внатрешни (затворени во летната сезона) базени за возрасни и деца, лизгалки на вода, турска бања, сауна, фитнес центар, тениски терени, пинг-понг, одбојка на плажа. Со доплата: масажа, спортови на вода, куглање, билијард, компјутерски игри, осветлување за тениски терени и опрема за тенис, велнес и центар за убавина. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години и клуб за тинејџери помеѓу 11-15 години.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од Skopje до SUNMELIA BEACH, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
провери
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
4
5
провери
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31