Локација: Хотелот се наоѓа на 2 км од селото. Махмутлар, 14 км од Аланија, 130 км од аеродромот.
Број на соби: 149 стандардни соби, има соби за лица со посебни потреби и 10 апартмани.
Содржини: клима уред, приватна бања со туш и тоалет, фен, безбеден, телефон, ТВ, радио, мини бар, 24-часовна услуга во соба. складирање на багаж, сеф (се наплаќа), библиотека, конференциска сала.
Услуга: Се вклучено.
Услуги со доплата: аудио-видео опрема, лекарски услуги, фото услуги, организација на деловни состаноци, услуга во соба, пристап до интернет.
Забава и спорт: анимација, забавни програми, отворен базен, одбојка, пинг Понг, сауна, масажа, пикадо, турска бања, Фитнес центар, билјард, спортови на вода на плажа, мини клуб за деца.
Ресторани и барови: главниот ресторан со 170 места нуди широк избор на турска и меѓународна кујна, a la carte ресторан нуди традиционална турска кујна, 3 барови (во холот во хотелот, на плажа, покрај базен) нудат различни алкохолни и безалкохолни пијалоци од турско потекло, лесни закуски, кафе, чај.
Плажа: Приватна плажа 50 м; чадори и лежалки - со доплата.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

- Датум на важност на пасош: минимум 6 месеци од датумот на враќање

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од Skopje до SUNSTAR BEACH HOTEL, Antalya, Turkey

Проверете ги цените и достапноста