TORONI BLUE SEA Toroni преземање pdf

Toroni, Greece
од
EUR 262 00 EUR
2 возрасни

Локација: хотелот е лоциран во непосредна близина на песочната плажа во Торони, една од најпопуларните песочни плажи на Ситонија, Халкидики.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, pool бар, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), паркинг, рент а кар услуги, фитнес, мини маркет, SPA центар ...
Сместување: Хотелот е организиран во два сместувачки дела од различна категорија.
Главна зграда **** -> 45 соби со поглед на базен и море. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, клима, сателитска ТВ, телефон, мини бар...
Депанданс (Old wing **+) -> студио-соби на приземје, 1 и 2 кат. Собите се опремени со тераса/балкон, бања, мини бар, ТВ, клима уред ...
Плажа: песочна плажа со beach bar
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

прикажи повеќе

* Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа 7 полупансиони (појадок и вечера).
* Трошоци за организација на програмата.

прикажи повеќе

* Туристичка такса од 1,5€ на ден по соба се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
* Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите).
* Задолжително патничко осигурување.
* Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

прикажи повеќе

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (секоја Недела): 35 € (25 € за деца 2-12 год)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
 Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Цените се објавени во Ценовник бр.1, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2021 година, или до објава на нов ценовник.
* Цените со попуст, важат за резервации со минимум 50% уплата од износот во периодот на попуст, и тоа:
 При резервација на аранжман е потребна уплата од минимум 2.000 мкд.
 Останатиот дел од износот (до 50% од цената на аранжманот), треба да се доплати најдоцна до 31.март 2021 година. 
 Доплатата на вкупниот износ од договорената цена на аранжманот, се врши до 3 недели пред датумот на патување.
 Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.
 Препорачуваме “Осигурување од ризик - отказ на аранжман“ !

прикажи повеќе

Престој Индивидуално до TORONI BLUE SEA Toroni, Halkidiki, Greece

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
262
2 adulti
7 nopti
24
25
26
27
28
29
30
262
2 adulti
7 nopti
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
335
2 adulti
7 nopti
7
8
9
10
11
12
13
364
2 adulti
7 nopti
14
15
16
17
18
19
20
405
2 adulti
7 nopti
21
22
23
24
25
26
27
396
2 adulti
7 nopti
28
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
422
2 adulti
7 nopti
5
6
7
8
9
10
11
443
2 adulti
7 nopti
12
13
14
15
16
17
18
423
2 adulti
7 nopti
19
20
21
22
23
24
25
452
2 adulti
7 nopti
26
27
28
29
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
3
4
5
6
7
8
провери
9
10
11
12
13
14
15
провери
16
17
18
19
20
21
22
365
2 adulti
7 nopti
23
24
25
26
27
28
29
364
2 adulti
7 nopti
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
364
2 adulti
7 nopti
6
7
8
9
10
11
12
провери
13
14
15
16
17
18
19
провери
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
30