Локација: Blue Wave Hotel 4* се наоѓа во местото Обакој. Оддалечен е 2,5 км од центарот на Аланија и 120 км од аеродромот во Анталија
Сместување: Собите се распоредени во 5 блокови. Стандардни соби (30 м2, спална соба, тоалет, макс. 3+1 лице), Економи соби (спална соба, тоалет, макс. 2+1 лица, не се наоѓаат во главната зграда, немаат балкон), Фамилијарни соби (40 м2, спална соба со француски кревет, дневна соба со 2 кревети, тоалет, макс. 4 лица). Секоја соба има тоалет со када или туш кабина, фен, клима, телефонска линија, мини бар (со доплата), сеф (со доплата), ТВ.
Содржини: Главен ресторан на база на шведска маса, бар на плажа, бар покрај базенот и лоби бар, диско.
Доплата за услуги од доктор, рент а кар, шопинг центар.
Услуга: All Inclusive (се вклучено) на база на шведска маса, избор од повеќе јадења, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, попладневно кафе, чај и колачи, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00 до 23:00 часот.
АI концептот не вклучува: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, пијалоци во диско клубот, пијалоци од барот на плажа.
Плажа: Приватна камчеста плажа, оддалечена околу 450 м од хотелот (се преминува преку улица). Лежалките и чадорите не се наплаќаат. Пешкири на плажа со доплата.
Спорт и забава: Отворен базен за возрасни и деца, тобоган, фитнес, пинг понг, одбојка на плажа, програм за забава во текот на денот, вечерно шоу, мини клуб и игралиште за деца од 4 до 12 год.
Дополнително се наплатува за турска бања, сауна, масажа, билијард и спортови на вода.

Линк до хотелот - www.bluewavesuitehotel.com
- ГРАТИС сместување за 1 дете до 13 години (во стандардна соба)
- ГРАТИС сместување за 2 деца до 13 години (во фамилијарна соба)

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

- Датум на важност на пасош: минимум 6 месеци од датумот на враќање

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од Skopje до BLUE WAVE SUITE HOTEL, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
провери
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
4
5
провери
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31