Положба: Хотелот е лоциран во областа Окурчалар, 32 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија. Бесплатен шатл превоз од хотелот до Аланија, Сиде или Манавгат со претходна резервација на рецепција.
Сместување: Вкупен број на соби 617 во пет згради лоцирани во прекрасна ботаничка градина. Стандардни соби 584 (27м²,една спална соба, една бања, макс. 2+2 лица), фамилијарни соби 30 (54м², две одвоени спални соби , една бања, макс. 4+1лица) и 3 соби за хендикепирани лица. Собите имаат балкон или тераса со поглед на градина, бања со туш, када и фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, тепих или паркет на подот, мини бар (вода и сокови, пива , ореви и чоколади се дополнува секој ден), бокал со топла вода , сет за кафе и чај, сеф, ЛЦД ТВ сателитска и музички канали.
Услуга: Се вклучено-шампањско за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина, колачи, кафе, чај, сладолед, свежо цеден сок, вечера, полноќен оброк. Сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, мини бар кој се дополнува секој ден со вода, сокови, пиво, ореви и чоколади, A’la Carte ресторани со претходна резервација (еднаш за време на престојот од една недела). Диетална храна и храна за деца во главниот ресторан. Увозните алкохолни и безалкохолни пијалоци, специјални вина и премиум пијалоци, флашираните пијалоци, понатамошно користење на A’la Carte рестораните дополнително се наплатуваат.
Содржини: Главен ресторан Park со шведска маса, A’la Carte ресторани-Ottoman (Турска кујна), Mr. Fish (морска храна), Dolce Vita (Италијанска кујна), China House (Кујна од Далечен Исток), Hiro Suschi (Јапонска кујна) и Teppenyaki A’la Carte ресторан, барови на различни локации околу хотелскиот комплекс, диско клуб. Доктор, фризер, перална, шопинг центар, rent a car, соба со компјутерски игри се наплатуваат.Wi-fi интернет конекција во лобито е бесплатена.
Плажа: Хотелска плажа со ситни камчиња, пешкирите за на плажа, лежалките и чадорите за сонце не се наплатуваат.
Спорт и забава: Надворешен базен, базен за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, Џакузи, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа, немоторни водени спортови не се наплатуваат. Опрема и часови за тенис, масажа, салон за убавина, билијард, куглање, моторизирани водени спортови и училиште за нуркање дополнително се наплатуваат. Забавна програма, натпревари, вечерни шоу програми, еднаш неделно Турска вечер и Гала вечера. Мини клуб за деца и Забавен парк се само дел од богатата програма.

- ГРАТИС сместување на 1 дете до 10 години

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

- Датум на важност на пасош: минимум 6 месеци од датумот на враќање

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до DELPHIN BOTANIK, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31