CALIDO MARIS HOTEL

Side, Turkey
од
EUR 827 00 EUR
2 возрасни
Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 75км од аеродромот во Анталија. 20kм од центарот на Сиде. 
Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 430 соби. Сите соби се со тоалет со када или туш, фен, централна клима, телефон, мини бар, сеф (со доплата), ЛЦД ТВ со сателитски канали, балкон. Типови на соби: стандардни соби 2+2 лица, фамилијарни соби-две спални соби одвоени со врата, макс. 4 лица, свит конектирани соби, макс. 5 лица. 
Содржини: Главен ресторан на шведска маса, а ла карт ресторани со претходна резервација. Лоби бар, диско бар, бар покрај базен, витамински бар, бар на плажа. Доктор, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуга за перење и пеглање, шопинг центар, рент а кар. WI – FI интернет во лоби е со доплата.
Услуга: All inclusive (се вклучено), појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колач, торти, вечера, полноќна ужинка, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24 часот, A’la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, сладолед во одредени термини, бар на плажа 10-18ч. Со доплата: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, турско кафе, собна услуга,  пијалоци по 24 часот, пијалоци во диско клубот и витаминскиот бар.
Плажа: На 150м од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа и ситни камчиња, со чадори лежалки и пешкири. Се поминува преку тунел под патот
Спорт и забава: Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, сауна, турска бања, тениски терени, кошарка, одбојка на плажа, пинг понг. Анимации со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, мини клуб за деца 4-12г. Со доплата: спортови на вода, спа центар и центар за убавина, масажа, осветлување на тениски терени и опрема. 
- ГРАТИС сместување на едно дете до 13 години.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до CALIDO MARIS HOTEL, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
1967
2 Возрасни
6 Ноќи
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
827
2 Возрасни
6 Ноќи
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31