Локација: Хотелот се наоѓа во центарот на Кемер, 60км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупно број на соби 170 во 4 блокови. Стандардни соби (18-22м2, една спална, едно купатило, макс 2+1 лице, Економски соби (18м2, макс.2 лица), Големи соби (27-37м2, една голема спална соба, едно купатило, макс.3 лица). Сите соби се со сопствено купатило со туш и фен, клима, телефон, мини бар ( едно шише вода на пристигнување), сеф со доплата, под со ламинат, сателитска ТВ и музички канали, балкон.
Услуга: Се вклучено, шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни колачи, чај и кафе, вечера, доцна навечер супа, домашни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, пијалоци на плажа од 10.00 до 17.30 часот. Не е вклучено : сите увозни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, пијалоци во лименка, турско кафе, коктели со алкохол, услуга во соба, пијалоци во диско барот.
Содржина: Главен ресторен со шведска маса, лоби бар, бар на базен и бар на плажа. Со доплата: доктор, медицинско лице, перална, чување на деца, фризер, продавници, факс, интернет кафе, рент а кар со доплата. Wi-Fi интернет конекција е бесплата во целиот хотел.
Плажа: Хотелска сопствена плажа на 150м од хотелот со камчиња, лежалки, чадори се бесплатни.Пешкири на плажа со доплата.
Спорт и Забава: Надворешен и внатрешен базен (затворен во летниот период)за деца и возрасни, водени лизгалици, фитнес центар, сауна, турска бања, пинг понг. Со доплата:водени спортови на плажа, масажа, салон за убавина, парна бања, билјард и комјутерски игри. Забавни програми во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца од 04-12 години

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од Skopje до TU CASA GELIDONYA HOTEL, Antalya, Turkey

Проверете ги цените и достапноста