Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 55 км од аеродромот во Анталија. 13kм од центарот на Сиде.
Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 323 соби во две згради. Сите соби се опремени со тоалет со када или туш кабина, фен, сплит клима систем, мини бар (со вода), сеф (со доплата), сателитска ТВ и музички канали, керамички или теписон под, балкон. Типови на соби: стандрадна соба (22м2) макс. 3+1 лице, фамилијарна соба (44м2) две спални соби макс.4 лица, фамилијарни соби со кревети на спрат (22м2) макс. 3+1 лица.
Содржини: Главен ресторан, бар покрај базенот и лоби бар 10-24ч, снек бар на плажа и покрај базен 12:30 – 15:30ч, A la carte ресторани со претходна резервација (турски и рибен), диско бар, 2 конференциски сали. Медицински услуги, перална, телелфон, факс, интернет, продавници, фризер, рент а кар. WI FI бесплатно во собите и низ хотелот.
Услуга: All inclusive (се вклучено), појадок, ручек, вечера, попладне колачи, чај и кафе, полноќна супа. Локални алкохолни и безалкохолни пијалоци 10 - 24ч. Пијалоци во барот на плажа 10 – 17:30ч., сладолед. Со доплата: после 24ч. сите пијалоци и храна, увозни пијалоци, специјални вина, собна услуга, свежо цедени сокови, турско кафе, флаширани пијалоци. Сите пијалоци во диско барот.
Плажа: На 450м од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири. Превоз до плажа на секои 10 минути (бесплатно) 
Спорт и забава: Отворен и затворен базен за возрасни и деца, аква парк, фитнес центар, Турска бања, сауна, одбојка на плажа, пинг понг. Забавна програма во текот на денот и навечер. Мини клуб за деца. Со доплата: масажа, водени спортови, тенис, билијард и компјутерски игри 
 - ГРАТИС сместување на едно дете до 14 години

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од Skopje до CLUB SIDE COAST HOTEL, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
провери
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
4
5
провери
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31