Положба: Хотелот се наоѓа во регионот Гојнук. Оддалечено е 7км од Кемер и 45км од аеродромот во Анталија.
Сместување: има вкупно 465 сместувачки единици: Стандардна соба (18-22 м2, 1 спална соба, 1 бања, максимум 2 + 2 лица), Голема стандардна просторија (22-24 м2, 1 спална соба, 1 бања, максимум 2 + 2 лица),
Соба со ниска цена (12-14 м2, 1 спална соба, 1 бања, макс. 2 лица), Семејна соба (32-42 м2, 2 спални соби одделени со врата, со една или две бањи, во втората соба кревет за кревети за деца, максимум 4 лица). Сите сместувачки единици се наоѓаат во прекрасна градина во трикатни блокови и имаат: бања со када или туш, фен, клима уред што работи според временските услови, телефон со директен број, сеф, мини бар, сателитска ТВ и музички канали, керамички плочки, балкон / тераса.
Услуга: Ultra All Inclusive на база на отворено вклучена маса - самопослужување за појадок, бранч, ручек, ужина во текот на денот, попладневни колачи, вечера, ужина доцна вечер, сладолед во одредени периоди, домашни и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци до 24 часа . Концептот UAI на хотелот не вклучува: луксузни увезени пијалоци што ги нема во менито, специјални вина, свежо исцедени овошни сокови, сите пијалоци во шишиња, приватни партиски организации, рекламен ресторан А'ла карте со резервација однапред.
Содржина: Главен ресторан базиран на отворено бифе, бар на базен, бар на плажа, диско клуб, лоби бар. Специјално плаќање според правилата на хотелот: лекарска услуга, чување деца, перење алишта, телефон, факс, интернет, шопинг, компјутерски игри, фризер, изнајмување автомобил. Wi-Fi е бесплатен во фоајето.
Плажа: Хотелската плажа е песочна. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни во Холидејскиот клуб Кемер 5 *.
Спорт и забава: Отворени базени за возрасни и деца, 4 слајдови, фитнес центар, турска бања, сауна, тениски терени, одбојка на плажа, пинг-понг, гимнастика, забавни програми преку ден, натпревари на плажа и покрај базен, специјални програми, вечерни претстави со професионални тим, мини клуб за деца од 4 до 12 години и помлад клуб за возраст од 13 до 16 години со програми во текот на денот, детско игралиште, мини диско вечер. Специјално плаќање според правилата на хотелот Кемер Холидеј Клуб 5 *: спортови на вода, осветлување за тениски игралишта и опрема, Велнес центар, школа за нуркање, билјард, соба за игри.
Забелешка: Хотелот е реновиран во 2014 година.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до ULUSOY KEMER HOLIDAY CLUB, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
1731
2 Возрасни
6 Ноќи
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31