Положба: Хотелот е лоциран во областа Богазкент, 40км од аеродромот во Анталија и 50км од центарот на Анталија.
Сместување: Вкупен број на соби 882 во 9 блока на 5 ката и 4 блока на 3 ката. Стандардни соби (27м², макс.3 лица)-една спална и едно купатило, Стандардни соби со високи душеци (27м², макс.3+2 лица)-една спална и едно купатило, Стандарни terrace соби (23м², макс.2+1 лица), Супериор соби (23м², макс.2 лица)-една спална и купатило, поглед на море, 4 ВИП соби за Меден месец (23м², макс.2 лица)-една спална и купатило, Џакузи на тераса, поглед на море, Фамилијарни соби (33м², макс.4 лица)-две спални одвоени со врата, Фамилијарни соби со кревети на спрат или високи душеци (33м², макс.5 лица), Суит соби (50м², макс.2+2 лица)-една спална, една дневна, купатило, голема тераса со Џакузи, поглед море. Сите соби се со купатило со када, туш кабина, фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (се дополнува секој ден со сокови), сеф, ламинат или керамички плочки на подот, сателитска ТВ и музички канали, Wi-Fi интернет, балкон.
Услуга: Ultimate Се вклучено-24 часа храна и пијалоци, на пристигнување освежителни пешкири и традиционален Турски пијалок-шербет, појадок, доцен појадок, ручек, вечера, диетално мени, специјално мени за деца, снек ресторан, A’la Carte ресторани со резервација и само еднаш за време на престојот (не е дозволено за деца под 7 год.)-Anatolia, Al Dente, Latino, сладолед од 16:00-18:00 часот, попладне колачи, чај и кафе, барови околу хотелскиот комплекс, локални и стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци. Дополнително се наплаќаат-премиум алкохолни пијалоци, интернационални и специјални вина, услуга во соба, свежо цедени сокови, увозни алкохолни пијалоци од 01:00-10:00часот, A’la Carte ресторани-Dragon, Caretta, Steak House.
Содржини: Главен ресторан Crystal со шведска маса, A’la Carte ресторани со претходна резервација (Latino-Мексиканска кујна, Anatolia-Турска кујна, Al Dente-Италијанска кујна, Latino-Латино кујна, Dragon-кујна од Далечен Исток, Caretta-морска храна). Доктор, чување деца, перална и хемиско чистење, фризер, продавници, телефон, факс, компјутерски игри, rent a car, дополнително се наплаќаат
Плажа: Приватна песочна плажа. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа не се наплаќаат.
Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк за возрасни и деца, тениски игралишта, одбојка, кошарка, мини голф, одбојка на плажа, фитнес, Турска бања, сауна, парна бања, Џакузи. Масажа, Спа центар и салон за убавина, Спа базен, моторизирани спортови на вода, осветлување на тениски игралишта, опрема за тенис, куглање, билијард, компјутерски игри, дополнително се наплаќаат. Забавни програми со професионален тим во текот на денот, специјални шоу програми во вечерните часови, кино. Мини клуб за деца од 4-12 год. и Јуниор клуб за деца од 13-16 год. преку ден и мини диско во вечерните часови. 

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

- Датум на важност на пасош: минимум 6 месеци од датумот на враќање

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до CRYSTAL WATERWORLD RESORT & SPA, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31