Положба: Хотелот се наоѓа во областа Okurcular-Alara, 32 км од Аланија и 90 км од аеродромот во Анталија. Има бесплатен шатл превоз од хотелот до Аланија, Манавгат и Сиде, со претходна резервација на рецепција. 
Сместување: Хотелот е составен од една главна зграда со страндарни соби и споредна зграда со фамилијарни соби. Стандардните соби 416 (27м², една спална, едно купатило, макс. 2+2 лица), фамилијарните соби 79 (43м², две спални соби со две одвоени врати, една бања, макс. 4+1 лица). Сите соби се со балкон, со страничен поглед на море или поглед на копно, купатило со туш, када, фен, централна клима која работи според временските услови, телефон, ламинат на под, сеф, мини бар, сателитска ТВ и музички канали. 
Услуга: Ултра Се вклучено-шампањско за добредојде, шведска маса за појадок, доцен појадок, утринска ужина, ручек, попладневна ужина и колачи, кафе, чај, сендвичи, сладолед, свежо цеден сок, вечера и оброк во доцните ноќни часови. Сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, Турско кафе, мини бар во собите со безалкохолни пијалоци, пиво, вода , ореви и чоколади. Во неделите има доцен оброк, A’ la Сarte ресторани со претходна резервација (еднаш за време на престојот од една недела), услуга во соба од 00.00-06.00ч. Диетална храна и храната за деца се во главниот ресторан. Премиум стар виски, бренди, стари вина и флаширани пијалоци, услуга во соба од 06.00-24.00, понатамошно користење на A’la Carte рестораните дополнително се наплатуваат. 
Содржини: Главен ресторан Delphin со шведска маса, A’la Carte ресторани-Ottoman (Турска кујна), Mr. Fish (морска храна), Dolce Vita (Италијанска кујна), China House (кујна од Далечен Исток), Tepenyakii (Јапонска кујна), Margarita (Мексиканска кујна), Mediterranean (Медитерански кујна), ресторан со ужина на плажа, во овие ресторани со претходна резервација можете да го поделите Вашиот вечерен оброк.Во баровите околу хотелскиот комплекс се служат локални и увозни пијалоци. Продавници, фризер, перална, доктор, rent a car, соба со игри и компјутерски игри дополнително се наплатуваат.Wi-fi интернет конекција бесплатен во лобито. 
Плажа: Хотелска плажа, со ситни камчиња и со платформа, пешкири, лежалки и чадори за сонце кои не се наплатуваат. 
Спорт и забава: Отворен и затворен базен, базен за деца, лизгалици на вода, фитнес центар, сауна, Турска бања, соба со пареа, џакузи, тениски игралишта, пинг понг, одбојка на плажа, пикадо, немоторизирани водени спортови. Дополнително се наплатува тениска опрема, часови по тенис, масажа, салон за убавина, билијард, моторни водени спортови и школа за нуркање. Часови по сликање не се наплатуваат. Забавна програма, натпревари, вечерни музички и шоу програми, на секои 15 дена Турска вечер и Гала вечера. Мини клуб и клуб за тинејџери со кино на отворено.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

- Датум на важност на пасош: минимум 6 месеци од датумот на враќање

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до DELPHIN DELUXE, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31