Локација: Хотелот Аlan Xafira Deluxe 5 * се наоѓа во регионот Турклер. Оддалечено е 15 км од центарот на Аланија и 100 км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Хотелот Алан Хафаира Делукс 5 * има вкупно 780 сместувачки единици: Супериорна стандардна соба (37 м2, 1 спална соба со брачен кревет + еден стандарден кревет, 1 бања, макс 3 + 1 лице), Семејна соба (50 м2, 2 спални со лизгачки врати, 1 купатило, максимум 4 лица), 8 соби за лица со посебни потреби. Секоја сместувачка единица има: бања со када или туш, фен, централен клима уред, директен телефон, мини бар (вода и безалкохолни пијалоци при пристигнување, подоцна се надополнува само вода дневно), сеф, сателитска ТВ и музички канали, ламинат, балкон или тераса.
Услуга: Ultra All inclusive на база на отворено вклучена маса - самопослужување, избор на повеќе јадења (вклучена) за појадок, бранч, ручек, попладневна ужина, вечера, ужина доцна во ноќта, домашни и стандардни увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, мраз крем во одредено време, рестораните А'ла Карте се достапни со резервација однапред и еднаш за време на вашиот престој во еден од нив, храна и пијалоци во снек барот на плажа од 10,00 до 17,00 часот. Концептот UAI на хотелот Alan Xafira Deluxe 5 * не вклучува: премиум увезени пијалоци, флаширани пијалоци, собна услуга, увезен шампањ, свежи овошни сокови, специјални вина, каква било последователна употреба на ресторанот А'ла Карте.
Содржина: Главен ресторан базиран на отворено бифе, ресторани А’ла Карте (турски, италијански, ресторан со морска храна), барови во хотелскиот комплекс. Се плаќа одделно според правилата на хотелот Alan Xafira Deluxe 5 *: услуга за лекари, фризер, трговски центар, телефон, факс, интернет агол, изнајмување автомобили, чување бебиња, услуга за перење алишта. Wi-Fi е бесплатен во фоајето.
Плажа: Приватната плажа на хотелот е со камче и песочна. Оддалечен е околу 550 метри од хотелот, а гостите можат да користат бесплатна услуга за превоз на секои 15 минути до плажата и назад. Лежалки, чадори за сонце и пешкири за на плажа се бесплатни.
Спорт и забава: Отворен и затворен базен за деца и возрасни, тобогани, фитнес, сауна, турска бања, парна бања, одбојка на плажа, пинг-понг, забавна програма преку ден, натпревари покрај базен и на плажа, вечерна шоу програма, мини клуб за деца од 4 до 12 години, забавни програми за деца во текот на денот, игротека, мини диско вечер.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од Skopje до XAFIRA DELUXE RESORT & SPA, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
провери
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
4
5
провери
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31