Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 57км од аеродромот во Анталија. 10kм од центарот на Сиде. 
Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 498 соби. Сите соби се со тоалет со када или туш, фен, централна клима, мини бар (се надополнува секој ден со вода, безалкохолни пијалоци и пиво), сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет, со или без балкон/тераса. Типови на соби: стандардни соби (35m²), макс. 2+1 лице, фамилијарни соби (48m²), две спални соби, макс. 4 лица, економи соби (25m²), стандардна соба без балкон со неодреден поглед, макс. 2+1, конектирани соби (70m²), две спални соби, два тоалета, макс. 4 лица и 5 соби за лица со посебни потреби.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, а ла карт ресторани: италијанска кујна, турска кујна, азиска кујна и рибен ресторан. Бар на плажа, бар покрај базен, лоби бар, џез бар, витамин спа бар, ирски паб, диско клуб. Доктор, услуги за перење и пеглање, бебиситер, телефон, факс, интернет, продавници, фризер, рент а кар. WI-FI интернет  низ целиот хотел е бесплатен.
Услуга: All inclusive (се вклучено), појадок, доцен појадок, ручек, вечера, ужинки во текот на денот, торти, колачиња со кафе и чај, вечерна шведска маса, локални и одредени стандардни увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци од 10:00-24:00 часот, а ла карт ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот во италијанскиот или турскиот ресторан, свежо цедени сокови само за појадок, слаткарница, сладолед во одредени часови, пијалоци во диско клуб. Со доплата: премиум увозни пијалоци, специјални вина, флаширани пијалоци, собна услуга, свежо цедени сокови (освен за појадок), пијалоци во Ирскиот паб, а ла карт ресторанот со кујна од далечен исток, со резервација и доплата.
Плажа: 200m од хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири. 
Спорт и забава: Надворешни и внатрешни базени за возрасни и деца, тобогани, фитнес центар, турска бања, сауна, парна бања, тениски терени, одбојка на плажа. Забавни програми во текот на денот, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца.Со доплата: спортови на вода, осветлување за тениски терени, билјард, компјутерски игри, масажа, спа центар. 
- ГРАТИС сместување на едно дете до 11 години.

 

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до OZ HOTELS SIDE PREMIUM, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31