од
EUR 218 00 EUR
2 возрасни

Локација: Грција / Халкидики / Касандра / Сивири
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, детски базен, бар покрај базен, snack бар, бежичен интернет (wi-fi), лежалки и чадори покрај базен, паркинг...
Сместување: собите се опремени со тоалет, мини бар, фрижидер, интернет, балкон со поглед на градина или базен.
Опис: Хотелот се наоѓа на околу 250м. одалеченост од плажа, околу 100м. од центарот на Сивири. Во близина на хотелот има автобуска станица.
Плажа: песочна
Услуга: полупансион (појадок и вечера)

прикажи повеќе

* Сместување во избраниот хотел со услуга по избор според табелите, и тоа 7 полупансиони (појадок и вечера).
* Трошоци за организација на програмата.

прикажи повеќе

 * Туристичка такса од 1,5€ на ден по соба се плаќа на рецепција по пристигнување (check in) во објектот.
* Превоз до местото на избраниот хотел во Грција (на барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите).
 * Задолжително патничко осигурување.
 * Услуги како користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во деталните описи на хотелот
 * Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци....

прикажи повеќе

АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (секоја Недела): 35 € (25 € за деца 2-12 год)

ВАЖНИ НАПОМЕНИ
* Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
* Собите се превземаат од 14:00 часот по локално време на денот на доаѓање. Собите се напуштаат до 09:00 часот по локално време на денот на заминување.
* Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
 Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
* Цените се објавени во Ценовник бр.1, апартманско и хотелско сместување во Грција, со важност до 30.09.2021 година, или до објава на нов ценовник.
* Цените со попуст, важат за резервации со минимум 50% уплата од износот во периодот на попуст, и тоа:
 При резервација на аранжман е потребна уплата од минимум 2.000 мкд.
 Останатиот дел од износот (до 50% од цената на аранжманот), треба да се доплати најдоцна до 31.март 2021 година. 
 Доплатата на вкупниот износ од договорената цена на аранжманот, се врши до 3 недели пред датумот на патување.
 Уплатениот износ од 50%, не се враќа доколку патникот се откаже од патувањето.
* При промена на цените (зголемување на цените со објавување на нов ценовник) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* Во случај на објавување на т.н. Last Minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот (поради отказ од клиент, намалена
цена од сопственикот за одреден термин, недоволна продажба и сл.) нема да се менува цената на веќе договорените услуги.
* При отказ на аранжманот уплатен по редовни цени, важат условите за отказ објавени во описот на аранжманот или во Општите услови на патување.
 Препорачуваме “Осигурување од ризик - отказ на аранжман“ !

прикажи повеќе

Престој Индивидуално до HOTEL JENNY Siviri, Halkidiki, Greece

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
218
2 adulti
7 nopti
24
25
26
27
28
29
30
261
2 adulti
7 nopti
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
301
2 adulti
7 nopti
7
8
9
10
11
12
13
450
2 adulti
7 nopti
14
15
16
17
18
19
20
459
2 adulti
7 nopti
21
22
23
24
25
26
27
494
2 adulti
7 nopti
28
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
576
2 adulti
7 nopti
5
6
7
8
9
10
11
621
2 adulti
7 nopti
12
13
14
15
16
17
18
637
2 adulti
7 nopti
19
20
21
22
23
24
25
675
2 adulti
7 nopti
26
27
28
29
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
3
4
5
6
7
8
провери
9
10
11
12
13
14
15
провери
16
17
18
19
20
21
22
587
2 adulti
7 nopti
23
24
25
26
27
28
29
531
2 adulti
7 nopti
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
442
2 adulti
7 nopti
6
7
8
9
10
11
12
провери
13
14
15
16
17
18
19
провери
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
30