Локација: Хотелот се наоѓа во областа Goynuk, 40км од аеродромот во Анталија, и 8 км од Кемер.
Сместување: Вкупен број на соби 297 во три блокови. Стандардни соби (23m², една спална соба со брачен кревет или двојни кревети+софа, едно купатило, макс.2+1лице), Фамилијарни соби (34m², две спални соби со врата помеѓу, едно купатило, макс.4лица), Junior suit (40m², една спална соба со софа за седење, едно купатило, голем балкон, макс.2+1 дете), King Suit (51m², една поголема соба со софа за седење, макс.2 лица), Karmir suits (63m², голема соба со софа за седење, едно купатило, макс.2лица). Сите соби се со приватно купатило со туш и фен, централен клима уред кој работи според временските услови, ламинат, телефон, мини бар (се дополнува со вода само при пристигнување), сеф, сателитска телевизија и музички канали, балкон.
Услуга: Ultra all inclusive - 24 часа услуга за храна и пијалоци-шведска маса со појадок, доцен појадок, ручек, попладне закуска, чај, кафе, вечера, доцна закуска, сите локални и стандардни увозни алкохолни и безлакохолни пијалоци, свежо цеден сок само за појадок, бар на плажа од 10:00-18:00 часот. Не е вклучено: премиум увозни пијалоци, увозни пијалоци кои не се на мени листата, специјални вина, флаширани вина, свежо цедени сокови, A’la Carte рестораните се со претходна резервација и со доплата, послуга во соба.
Содржина: Главен ресторан со шведска маса, A’la Carte ресторан - Amethyst – Италијанска кујна, Rubi – Турска кујна, лоби бар, барови покрај базен и на плажа, Turkish café и диско бар. Доктор, бебиситер, услуга за перење, изнајмување на автомобил, фризер, шопинг центар, телефон, факс, интернет и компјутерски игри се доплатуваат. WI-FI интернет е бесплатен во лоби.
Плажа: Хотелска приватна плажа, на 100 метри од хотелот (има пат помеѓу), ситни камчиња и песок, бесплатни лежалки, чадори за сонце и пешкири на плажа. Приватните павиљони на базенот се доплатуваат.
Спорт и Забава: Надворешни и внатрешни базени, базен за деца (надворешен), лизгалки на вода, фитнес центар, Турска бања, сауна, тениски терени, пинг понг се бесплатни. Осветлување за тениски терени, масажа, билијард, соба за играње, спортови на вода се доплатуваат. Забавни програми, натпревари во текот на денот и шоу програми навечер, Мини клуб за деца од 04-12 години.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до KARMIR RESORT & SPA, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31