Локација: Хотелот се наоѓа на 2км од центарот на Аланија и околу 120км од аеродромот во Анталија. Сместување: Хотелот има 6 ката, 114 соби, од кои 80 соби имаат поглед на море. Стандарните соби располагаат со балкон, бања со туш кабина, клима уред, телефон, фен, ТВ со музички канали. Дополнително се наплатува телефон и WI-FI интернет. Хотелот располага со главен ресторан и бар на плажа. Последен пат е реновиран во периодот 2020-2021 година. Плажа: Хотелот поседува свој дел од градската плажа, која е песочно-камчеста. Оддалечена е 70км од хотелот, преку улица. Користење на барот, лежалките, чадорите за сонце дополнително се наплатуваат. Услуга: All inclusive (се вклучено), доручек, ручек и вечера, сите локални алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци, кафе, чај во било кое време од денот. Дополнително се наплатуваат: сите флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, увезени алкохолни и безалкохолни пијалоци, храната и пијалоците на барот на плажата. Спорт и забава: надворешен базен со дел за деца, пинг-понг, одбојка на плажа, вечерна забава. Дополнително се наплатуваат: сауна, масажи,турска бања.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.

- Аеродромски такси.

- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.

- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром

- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.

- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.

- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

- Доплата за ран "check in" или доцен "check out", според расположливоста на хотелот во моментот на пријавување/одјавување на гостинот (не е задолжително)

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од Skopje до KLEOPATRA MELISSA HOTEL, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
провери
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
4
5
провери
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31