Локација: Хотелот се наоѓа во областа Konakli, на 12км од Аланија и 120км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупен број на соби 100. Стандардни соби (спална, купатило, макс.2+2). Сите соби се со приватно купатило со туш кабина, фен, клима, телефон, мини бар (празен), сеф (со доплата), плочки на подот, сателитска ТВ со музички канали, балкон.
Услуга: Се вклучено – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневно кафе, чај и колаче, локални алкохолни пијалоци и безалкохолни пијалоци до 23:00, бар на плажа од 10:00-17:00 со алкохолни и безалкохолни пијалоци. Не е вклчено: увозни пијалоци, флаширани пијалоци, коктели, сокови од свежо овојше, сладолед, Турско кафе, услуга во соба, пијалоци после 23:00 ч.
Содржина: Главен ресторан на шведска маса, лоби бар и бар покрај базен. Доктор, rent a car, дополнително се наплаќа. WiFi интернет конекцијата во лобито е бесплатна.
Плажа: Хотелска приватна плаќа на 150м од хотел, песок со камчиња. Лежалки и чадори за сонце не се наплаќаат. Пешкири за плажа со доплата.
Спорт и Забава: Отворен базен за деца и возрасни, пинг понг, не се наплаќа. Спортови на вода дополнително се наплаќаат.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

Престој со авион од од Skopje до KONAKLI NERGIS HOTEL, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
провери
2
провери
3
провери
4
5
6
7
8
9
10
провери
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31