Локација: Хотелот се наоѓа во Лара. Приближно е 12км од аеродромот во Анталија. 19kм од центарот на Анталија.
Сместување: Вкупниот број на соби е 698 распоредени во две крила од една зграда споени со стаклен мост. Сите соби се опремени со балкон, тоалет со туш кабина или када, фен, централен клима систем, телефон, тепих под, сеф, мини бар (секојдневно се надополнува со вода, сокови, пиво), WI FI интернет, сателитска ТВ и музички канали. Типови на соби: стандардни соби (28-35м²) макс. 3+1 лица, фамилијарни соби (две соби одвоени со врата, макс.4+2 лица, свит соби (75м²) макс. 4 лица, една дневна соба и една спална соба, два тоалета и голема тераса и соби за лица со посебни потреби. 
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, а ла карт ресторани: Miracolo (италијанска кујна), Anatolia (турска кујна), Lagos (рибен ресторан), Mexican (мексиканска кујна). Лоби бар, (домашни и одредени увозни пијалоци од 10.00-02.00), бар покрај базенот (домашни и одредени увозни пијалоци од 10:00-23:00), бар на плажа (само безалкохолни пијалоци). Во Bridge Bar сите пијалоци се наплатуваат. Доктор, перална, бебиситер, интернет кафе, телефон, факс, компјутерски игри, шопинг центар.
Услуга:  Ultra All inclusive (ултра се вклучено) појадок, доцен појадок, ручек и вечера, чај и кафе со слатки и дневни ужини, полноќни ужинки. Локални безалкохолни и алкохолни пијалоци и одредени увозни пијалоци од 10:00-02:00 ч. Низ баровите и снек рестораните низ целиот хотел. Со доплата: луксузни увозни пијалоци, а ла карт рестораните (6+ год.), свежо цедени сокови, пијалоците во Bridge барот.
Плажа: Пред плажа. Хотелска приватна песочна плажа, бесплатни чадори, лежалки и пешкири. Павилјоните на плажа се со доплата и резервација.
Спорт и забава: Надворешни и внатрешен базен за деца и возрасни, базен за деца, тобогани, фитнес центар,турска бања, сауна, парна бања, аеробик, гимнастика, фудбал, мал фудбал, мини голф, одбојка на плажа, кошарка, тениски терени, пинг понг, стрелаштво, шах, пикадо. Забавни анимации за возрасни и деца во текот на денот и вечерта, Турска вечер, паб, диско клуб на отворено, кино, мини клуб за деца од 04-14 год и јуниор клуб.
Со доплата: опрема за тенис, осветлување и часови по тенис, билијард, солариум, масажа, спа центарот и салонот за убавина, интернет и компјутерски игри, спортови на вода. 
- ГРАТИС сместување на едно дете до 13 години. 

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до MIRACLE RESORT HOTEL, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31