Локација: Хотелот е лоциран во регионот Обагол, 2,5 км од центарот на Аланија и 125 км од аеродормот Анталија..
Сместување: Вкупно број на соби 213 распоредени во 2 блока. Стандардни соби (22 м2, 1 спална соба со француски кревет + единечен кревет. 1 купатило, макс2+1 лица), Економски соби (20 м2, 1 спална со француски кревет, 1 купатило, француски балкон). Сите соби се опремени со сопствено купатило со туш кабина, фен, посебен клима уред, директна телефонска линија, мини бар (вода и безалхохолни пијалоци при пристигнување), сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI- FI интернет, балкон. Услуга
Ultra all inclusive – шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладневни торти и кафиња, вечера, ноќни снекови, сите локални и некои стандардни увезени алхохолни и безалхохолни пијалоци. Снекови, безалхохлни пијалоци и пиво на баровите на плажата се бесплатни во 10:00 -18:00 часот. Со доплата: увезени пијалоци кои не се на менито, свежи цедени сокови, пакети со сладолед, Турско кафе, специјални вина и коктели, A’la Carte мени на барот на плажа.
Содржини: Главен ресторан на база шцедска маса, лоби бар, слаткарница, бар на базен, бар на плажа. WI-FI интернет во лобито и во собите е бесплатно.
Плажа: Приватна плажа која се наоѓа 70м од хотелот, песочна плажа, со лежалки и чадори за сонце, како и пешкири за плажа се бесплатни.
Спорт и забава: Надворешни базени за возрасни и деца, водни лизгалки, фитнес центар, Турска бања, сауна, парна бања, пинг понг, одбојка на плажа. Со доплата: велнес центар, билјард, водни спортови, масажа. Дневна и вечерна анимација. Мини клуб за деца од 04-12 години, игралиште, со програма во текот на денот и Мини диско навечер.
Гостите спијат и го користат главниот ресторан во хотелот кој го букирале, сите други содржини (базени, барови, плажа, забава) може да ги користат во двата хотели.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

-  Датум на важност на пасош: минимум 6 месеци од датумот на враќање

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до OBASTAR HOTEL, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
1237
2 Возрасни
6 Ноќи
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
826
2 Возрасни
6 Ноќи
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31