Локација: хотелот се наоѓа на 1,5 км. од пристаништето во Кушадаси.
Сместувачки капацитети: хотелските соби се комлпетно опремени со сопствен тоалет, LCD TV, клима, а одреден број на соби имаат и балкон.
Услуга: BB (ноќевање со појадок)
Плажа: хотелот е оддалешен на 2,5 км. од позната плажа Ladies Beach.

Програма на патувањето:


01.ден СКОПЈЕ - КУШАДАСИ  
Состанок на групата на паркингот спроти хотелот “Holiday Inn” во 10:00 часот. Поаѓање за Турција во 11:00 часот. Патот води преку граничниот премин Деве Баир и Бугарија. Ноќно возење со попатни одмори.
 
02.ден ЧАНАКАЛЕ - ТРОЈА - КУШАДАСИ 
Во утринските часови, премин преку Мраморното море со траект кај градот Чанакале. Патувањето продолжува кон Кушадаси со попатни застанувања и одмори. Пристигнување во Кушадаси во пладневните часови. Сместување во хотел и слободно време за одмор. Попладнето можност за кратко запознавање со стариот дел на градот. Вечера. Ноќевање. 
 
од 03. до 11.ден ЛЕТУВАЊЕ ВО КУШАДАСИ  
Организиран престој во хотели на база ноќевање со појадок или полупансион, во еден од најпознатите турстички центри на турскиот брег од Егејското море. Време за одмор, прошетки, посети и забави низ прекрасното Кушадаси и неговата околина: плажите “Kushtur beach”, “Ladies beach”, “Long beach”, “Ephesus beach”, нивните бич-клубови, водените паркови, крстарењето низ големиот залив, Островото на птиците, античките локалитети во Ефес и Селџук, ноќни забави во диско клубовите и локалните кафатерии.
 
12.ден КУШАДАСИ - СКОПЈЕ
Појадок. Околу пладне, заминување за Македонија. Патот води покрај турскиот брег и Бугарија, дневно и ноќно возење со попатни застанувања и одмори. Пристигнување во Скопје, наредниот ден во раните утрински часови.


Напомени:

- АКЦИСКА ПОНУДА И ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ЗА СИТЕ РЕЗЕРВАЦИИ СО УПЛАТИ ДО 04.АПРИЛ 2021
- Гратис PCR тест за Covid 19, доколку биде задолжителен пред заминување за Турција.
- За овој аранжман важат сите вредносни ваучери, од сезона Лето 2020.

- За реализација на аранжманот, потребен е минимум од 40 патници.
- За овој аранжман важат Општите услови за патување на САВАНА и СКТМ

прикажи повеќе

- Превоз со туристички автобус и траект на наведената релација - Сместување во хотел ** во Кушадаси, 10 ноќевања со појадок - Организација на аранжманот и придружник на патувањето

прикажи повеќе

- Индивидуално патничко здравствено осигурување - Локални факултативни излети и посети - Непредвидени индивидуални трошоци, за време на реализација на аранжманот

прикажи повеќе

Престој со автобус од од Skopje до HOTEL ** / BB, Kusadasi, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
400
2 Возрасни
10 Ноќи
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
400
2 Возрасни
10 Ноќи
29
30
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
440
2 Возрасни
10 Ноќи
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
440
2 Возрасни
10 Ноќи
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
440
2 Возрасни
10 Ноќи
29
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
провери
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
440
2 Возрасни
10 Ноќи
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
провери
28
29
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
400
2 Возрасни
10 Ноќи
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
провери
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30