Положба: Хотелот се наоѓа во областа Kizilot, 12км од Maнавгат и 72км од аеродромот во Анталија.
Сместување: Вкупен број на соби 480. Стандардни соби 285 (30м², макс.2+1 лица), фамилијарни соби 190 (50-64м², макс.2+2 лица, две соби одвоени со врата, едно купатило) и 5 соби за хендикепирани лица. Сите соби се со купатило со када и фен, клима сплит систем, телефон, мини бар (вода, сокови и пиво на пристигнување, подоцна се надополнува само со вода), сеф (се наплаќа), сателитска ТВ и музички канали, балкон.
Услуга: Се вклучено плус-шведска маса за појадок, доцен појадок, ручек, попладне кафе, колачи и чај, вечера, полноќна ужина, сладолед за време на ручек, сите локални алкохолни и безалкохолни пијалоци, А’la Carte ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот. Сите увозни пијалоци, флаширани пијалоци, свежо цедени сокови, специјални вина, услуга во соба, сите пијалоци во Велнес центар, дополнително се наплаќаат.
Содржини: Главен ресторант со шведска маса, А’la Carte ресторани-Турски, Италијански, Мексикански и Далечен Исток, барови околу хотелскиот комплекс, Диско клуб. Доктор, чување деца, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, перална, хемиско чистење, продавници, rent a car, дополнително се наплатуваат.
Плажа: Хотелска приватна плажа, песок и ситни камчиња, лежалки, чадори за сонце и пешкири за плажа се бесплатни.
Спорт и забава: Отворени и затворени базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, сауна, Турска бања, одбојка на плажа, пинг понг. Спортови на вода, Велнес центар, салон за убавина, масажа, билијард, дополнително се наплаќаат. Забавни програми со професионален тим преку ден и вечерни шоу програми. Мини клуб за деца.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до SEADEN SEA PLANET RESORT & SPA, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31