Локација: Хотелот се наоѓа во Соргун на 75км од аеродромот во Анталија и 8км од градот Сиде.
Сместување: Вкупно 362 соби, сите соби се опремени со тоалет со туш кабина, фен, телефон, сеф (со доплата), мини бар (се дополнува секој ден со вода), електричен бокал, сет за кафе и чај, Wi-Fi интернет конекција, сателитска TV и балкон.
Услуга: Ultra All Inclusive – шведска маса за појадок, ручек, вечера, попладневна ужина, детска шведска маса, ресторан за закуска на плажа со безалкохолни пијалоци и пиво, диетална и вегетаријанска храна во главниот ресторан, сите локални и некои увозни алкохолни и безалкохолни пијалоци, сладолед во одредени часови, бар на плажа од 10:00 до 18:00 часот, À la Carte ресторани со претходна резервација еднаш за време на престојот.
Не е вклучено: увозни пијалоци, специјални вина, коктели, луксузни пијалоци, свежо цедени сокови, флаширани пијалоци, наргиле, услуга во соба.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, À la Carte ресторани: Gusto – медитаранска кујна, Verde – италијанска кујна, барови околу хотелскиот комплекс. Доктор, бебиситер, услуги за перење и пеглање, фризер, телефон, факс, интернет и компјутерски игри, продавници, изнајмување кола дополнително се наплатуваат. WI-FI интернет конекција во целиот хотел е бесплатна.
Плажа: Хотелска приватна песочна плажа на 300 метри од хотелот. Лежалки, чадори и пешкири на плажа се бесплатни. Бесплатен превоз до плажа во текот на целиот ден.
Спорт и забава: Надворешни и внатрешни базени, лизгалки на вода, фитнес центар, пинг понг, одбојка на плажа, сауна, соба со пареа и турска бања се бесплатни. Користење на масажа, Wellness & SPA центар, спортови на вода, билјард, компјутерски игри дополнително се наплатуваат. Забавни програми покрај базенот и на плажа, натпревари за возрасни и деца, шоу програми во вечерните часови. Мини клуб за деца од 04-12 години со специјални програми.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии.

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до RIOLAVITAS SPA & RESORT, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31