Локација: Хотелот се наоѓа во областа Сиде. Приближно е 70км од аеродромот во Анталија. 17kм од центарот на Сиде. 
Сместување: Хотелот располага со вкупен број на 530 соби распоредени во три згради.  Сите соби се опремени со тоалет со када или туш кабина и фен, клима уред, телефон, мини бар (при пристигнување има вода, безалкохолни пијалоци и пиво, со вода се надополнува секојдневно), електричен бокал, сет за кафе и чај, сеф, сателитска ТВ и музички канали, WI-FI интернет, балкон. Типови на соби: стандардни соби (30m²), макс. 2+1 лице, фамилијарни соби (50m²), две спални соби одвоени со врата помеѓу, макс.4 лица, стандардни комфорт соби се исти како сите стандардни соби со поглед на море на горните спратови, 6 соби за лица со посеби потреби.
Содржини: Главен ресторан со шведска маса, а ла карт ресторани – турски, италијански и кујна од Далечен Исток, бар на плажа, лоби бар, бар покрај базен, снек бар, диско клуб. Доктор, бебиситер, фризер, телефон, факс, интернет, компјутерски игри, услуга за перење и хемиско чистење, шопинг центар, рент а кар се доплаќаат. WI-FI интернет во целиот хотел е бесплатен.
Услуга:  All inclusive (се вклучено), појадок, доцен појадок, ручек, попладневно кафе, торта, колачи и чај, вечера, закуска доцна навечер, , бифе навечер, сладолед за време на одредени часови, сите алкохолни и безалкохолни пијалоци (еден бар е отворен 24 часа), а ла карт ресторани со претходна резервација и само еднаш за време на престојот, бар на плажа од 10 – 18 часот. Со доплата: увозни пијалоци, флаширани пијалоци и пијалоци во лименка, турско кафе, свежо цедени сокови, специјални вина, собна услуга, сите пијалоци во спа центарот и во ноќниот клуб.
Плажа: Пред хотелот. Хотелска приватна песочна плажа со чадори, лежалки и пешкири, на делови покриена со ситни камчиња.
Спорт и забава: Внатрешни и надворешни базени за возрасни и деца, Аква парк, фитнес центар, турска бања, сауна, одбојка на плажа, тениски терени, пинг понг. Забавни програми со професионален тим во текот на денот и шоу програми навечер, мини клуб за деца од 04-12 години.Со доплата: спортови на вода, центар за убавина, масажа, осветлување за тениски терени, опрема и часови по тенис, билијард. 
- ГРАТИС сместување на едно дете до 13 години.

прикажи повеќе

- Aвионски чартер лет на релација Скопје – Анталија – Скопје.
- Аеродромски такси.
- Престој во избраниот хотел и сместување во избраниот термин, тип на соба, на база на избраната услуга.
- Групен трансфер на релација аеродром – хотел – аеродром
- Локална асистенција и услуги на претставник на тур-оператор или партнер агенција.
- Организација на патувањето.

прикажи повеќе

- Туристичка такса за престој, изнесува 1% од износот на сместувањето и се наплатува директно во хотелот (на рецепција при пристигнување).
- Задолжително здравствено патничко осигурување.
- Останати индивидуални трошоци и факултативни екскурзии

прикажи повеќе

Пакет аранжман со авион ; од од Skopje до SEADEN SEA WORLD RESORT&SPA, Antalya, Turkey

По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
провери
27
28
29
провери
30
31
По Вт Ср Че Пе Са Не
1
2
провери
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31